Про це пише П'єр Авріль в газеті Le Figaro.

"Бачення Володимиром Путіним радянської історії характеризується змінною геометрією. У неділю, під час візиту Ангели Меркель, російський президент виправдав підписання німецько-радянського пакту — договору про ненапад між двома країнами, підписаного в серпні 1939 року", — йдеться в статті.

Дивіться також: Карта активності російських військ у світі

Путін нагадав, що СРСР зробив масу зусиль, спрямованих на створення умов для колективного протистояння нацизму, але ці спроби не увінчалися успіхом.

Коли СРСР зрозумів, що його залишають один на один з гітлерівською Німеччиною, він зробив кроки, щоб не допустити прямого зіткнення. І був підписаний цей пакт,
— заявив Путін.

Російський лідер остерігся говорити про секретний протокол, про існування якого росіяни дізналися лише після краху СРСР: саме цей документ припускав розподіл Польщі між двома державами.

Водночас Канцлер ФРН назвала цей пакт "протиправним".

Видання зазначає, що ще шість років тому Путін засуджував цей німецько-радянський пакт. На церемонії в польському Гданську, присвяченій початку Другої світової війни, він заявляв, що будь-яка співпраця з нацистами "веде до трагедії".

Читайте також: Путін уже показав, що з ним не можна домовлятись, — експерт

У той період Володимир Путін був на посаді прем'єр-міністра, і настав час для засудження злочинів сталінізму і спроб примирення з Польщею. "Сьогодні він знову президент і стоїть на чолі держави, яка, за словами його критиків, залучена у процес повзучої реабілітації Сталіна. Так, президент підтримав висловлювання свого міністра культури про те, що пакт Німеччина-СРСР став "колосальним успіхом сталінської дипломатії", — йдеться в статті.

Нагадаємо, у вільному доступі в мережі з'явився повний текст доповіді за матеріалами Бориса Нємцова про роль Кремля у війні на Донбасі.