Закон про воєнний стан

Вінник: Закон, поданий президентом, має правовий режим воєнного стану, а це є важливо. Цей законопроект є виключно системним, який врегульовує питання взаємодії між органами місцевого самоврядування, виконавчої гілки влади та інших.

Закон про воєнний стан від 2000-го року є морально застарілим сьогодні, адже Україна в умовах гібридної війни зі сторони РФ

— Ми збільшили кількість окремих служб, від яких залежить безпека та оборона країни. Також підвищили питання, що стосується державної таємниці. В першому читанні прийняли законодавчу ініціативу щодо можливості служби іноземців у складі ЗСУ.

Козій: Закон про воєнний стан був доповнений, були вилучені окремі моменти, які обмежують права і свободи людей. Коли контроль покладають на РНБО, то командування залишається без контролю.

Вінник: Не можу погодитись зі співрозмовником. Президент призначає військові адміністрації, які і будуть реалізовувати політику верховного головнокомандуючого. Якщо оголосять воєнний стан, то президента вже не буде — буде верховний головнокомандуючий.

Козій: Відповідно до Конституції, норма, яка передбачає альтернативну службу – нажаль, її у нас скорочують цим законом. Це треба теж розуміти.

Вінник: Якщо в державі розпочалась війна, а воєнний стан зазвичай оголошується саме в таких умовах, то ні про яку альтернативну службу не може йти мова. Адже буде загальна військова повинність.

Якщо буде мобілізація, то загальна, а не часткова

Читайте також: Європа фактично погодилася ввести миротворців на Донбас, — Чорновіл

Проплачені мітинги

Вінник: В нас суспільство розділене на два табори: одні закликають до війни і до перемоги, інші – до мирного врегулювання конфлікту. Та мир може бути за однієї умови — потужна армія та стабільна економіка. Як відомо, воєнний стан вводиться на визначений термін або за визначених умов. У такий час мирних мітингів та демонстрацій бути не може.

80-90% всіх мітингів, які ми бачимо, мають проплачений характер

Війна на Донбасі

Вінник: Щодо подій Дебальцевого, тут зрозуміло, що Путін, який 17 годин сидів у Мінську, стягнув всі сили до Дебальцевого, аби будь-що взяти місто. Він хотів показати, що не можна з ними домовлятися. Треба готуватися до будь-якого розвитку подій, бо Путіна можна стримати лише силою.

Козій: Треба забезпечувати демократичні цінності європейського характеру. Якщо людина рішуча то відповідно робить все, щоб підготувати себе до посади головнокомандувача держави. Все залежить саме від нього, в даному випадку — Петра Порошенка. Мова стосується здатності людини зрозуміти, що він — головнокомандувач країни.