Чергове судове засідання в Господарському суді Києва було заплановане, щоб вирішити проблему скандальної забудови на розі Нижнього валу і Костянтинівської за адресою Нижній Вал 27/29. Проект, в якому були передбачені 5 поверхів та три мансардних рівні, втілився у споруду на 12 повноцінних поверхів.
Проект, який ухвалили у 2008 році та почали будувати в 2010, забудовники просили додатково скоригувати. Втім, у корективі не йшлося про те, щоб додати ще чотири поверхи. Коли вже велося активне будівництво, кияни побачили 12-поверхову споруду, яка повністю вибивається з архітектурного ландшафту Подолу.
Це пам’ятка безпорадності міської влади і навіть громади, на очах якої руйнується образ Подолу, — описав будівлю Сергій Гусовський, політична сила якого повністю підтримує громаду Подолу.
Як пояснив депутат, будівля може спричинити появу інших високих споруд в історичних районах міста: "З точки зору стратегічної, якщо ця будівля залишиться такою, якою є зараз, то надалі забудовники зможуть посилатися на її висоту в своїй аргументації на отримання дозволів".
Судовий процес Київради проти забудовника ускладнили у лютому 2015, коли Господарський суд виніс ухвалу про припинення будівництва, але дивним чином у травні виголосив рішення про те, що треба отримати додаткові результати від експертизи. Чомусь експертизу проводило Кіровоградське відділення Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз.
По-перше, порушуються будівельні норми. По-друге, нема проекту, в рамках якого можна збудувати 12 поверхів. То що ми досліджуємо? Тому позиція громади, позиція нашої політичної сили категорична. Зайві чотири поверхи повинні бути знесені. Час припинити миритися і просто опускати очі і руки: "збудували, то збудували". Ні. Збудували — мають знести. Це проблема забудовника, яка не має стати проблемою громади,
— вважає Гусовський.
Свою позицію Київрада висловила ще в грудні. Це настільки очевидне порушення не тільки будівельних норм, але й етичних, що голосування було майже одностайним.
"Треба припинити будівництво, привести у відповідність до проектної документації. Я певний, що їм ніхто і ніколи не дозволить будувати ці чотири поверхи. Я б сказав більше. Треба звертатись безпосередньо до фахівців, які готові інвестувати свій час в розробку стратегії містобудування в Києві", — підсумував депутат.