З таким проханням до держави-агресорки звернувся вірменський прем'єр-міністр Нікол Пашинян. Він послався на 4 статтю ОДКБ й наголосив, що союзник Єревану – москва.
До теми На кордоні Вірменії та Азербайджану відновилися обстріли: країни звинувачують одна одну
Вірменія звернулася до ОДКБ за 4-ю статтею, яка передбачає відновлення територіальної цілісності Вірменії та забезпечення виведення азербайджанських ЗС з території країни. Вчора відбулося засідання ОДКБ – це задовільний факт. Вважаю, що відбулося відкрите, чесне обговорення,
– заявив Пашинян.
Що передбачає стаття, на яку посилається Пашинян
4 стаття Організації договору про колективну безпеку передбачає, що агресія проти однієї з країн-членів означає агресію проти всіх. Тоді така країна може звернутися до інших з проханням надати допомогу. Водночас держави-союзниці повинні їй допомогти.
ОДКБ не хоче допомагати Вірменії військом
Напередодні члени ОДКБ провели засідання й заявили, що своїх військових у Вірменію відправляти не будуть. Вони запропонували створили робочу групу для аналізу ситуації, а також відправити генсека організації Станіслава Зася на кордон Вірменії та Азербайджану.
Цікаво Пашинян програв велику геополітичну гру, – Фейгін пояснив, які стосунки між росією та Вірменією
Зауважимо, що владіміру путіну зараз зовсім не вигідно помагати військом Вірменії. Його солдати щодня сотнями гинуть в Україні, намагаючись стриматися на захоплених позиціях. Відкриття ще одного фронту для агресора не потрібне.
Головне про загострення між Вірменією та Азербайджаном
- У ніч на 13 вересня багаторічний конфлікт між країнами вкотре спалахнув. Сторони звинуватили у загостренні одна одну. Пашинян одразу тоді ж подзвонив путіну.
- США, Євросоюз та Україна закликали Вірменію та Азербайджан до дипломатичного рішення конфлікту.
- Згодом ЗМІ заявили, що країни домовилися про перемир'я, однак вже наступного дня обстріли відновилися.
Дивіться більше – Тишкевич прокоментував загострення між Вірменією та Азербайджаном: відео