main logo

Адам Осмаєв

Адам Осмаєв – чеченський доброволець батальйону поліції "Київ-2", командир батальйону імені Джохара Дудадева .

У лютому 2012 року Осмаєв був затриманий в Одесі правоохоронними органами України за підозрою в скоєнні вибуху в одеській квартирі. Слідство також підозрювало, що він разом зі спільником готував замах на президента Росії Володимира Путіна. У вересні 2013 року в Росії був засуджений до 10 років позбавлення волі другий фігурант цієї справи Ілля П'янзін, якого Україна екстрадувала в Росію.

Європейський суд з прав людини рекомендував Україні не видавати Осмаєва Росії, після чого Україна вирішила призупинити процес екстрадиції. 19 листопада 2014 року після більш 2,5 років ув'язнення він був звільнений з-під варти.

У лютому 2015 року Осмаєв став новим командиром батальйону імені Джохара Дудаєва після загибелі Іси Мунаєва.

У четвер, 1 червня, у Києві стався замах на учасників АТО, які служили в рядах батальйону поліції "Київ-2", Адама Осмаєва і його дружину Аміну Окуєву.

За попередніми даними поліції, нападник – чоловік, який представився іноземним журналістом, – заздалегідь домовився з подружжям про зустріч. Коли вони сіли в автомобіль, невідомий вистрілив з пістолета в груди Осмаєву. У відповідь Аміна Окуєва зі свого пістолета Макарова зробила кілька пострілів в стрілка.

За фактом замаху на вбивство двох і більше осіб розпочато кримінальне провадження за ст. 15 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України.