З часу обрання Джо Байдена президентом США потік мігрантів до південного кордону Штатів лише зростає. Цьому сприяють як кліматичні, так і політичні фактори. Цей вплив відчувається навіть у Білому домі.
У Сирії триває громадянська війна, а правитель Сирії Башар Асад та його дружина Асма не збираються віддавати владу. У другій частині матеріалу про дружину диктатора розповідаємо про те, як почав спрацьовувати шарм й про Асадів почали писати авторитетні ЗМІ, а сирійські дипломати запрошувати у турне Європою.
Іранський ядерний об'єкт Натанз був атакований 11 квітня та може на деякий час припинити збагачення урану. Тим часом, тривають ядерні перемовини щодо повернення США та Тегерану назад до виконання угоди – Спільного всеосяжного плану дій.
Джо Байден прийшов до влади у непростий час. Росія, Китай та Іран створюють загрози для Сполучених Штатів та їхніх союзників. Тим часом весь світ очікує, що президент США буде реагувати на кожну з них.
Кіпр, який довгий час був привабливим місцем для офшорів та відмивання грошей, змінює правила. Відтепер у новому реєстрі будуть вказані реальні власники бізнесу, що зареєстрований у країні.
Росія нарощує свої сили не тільки біля кордонів України, але й в Арктиці, відроджуючи старі бази та створюючи нові. Вони можуть загрожувати Півночі Європи та навіть США.
Дружина президента Сирії Башара Асада грає все більшу роль у війні, яку веде її чоловік ось вже 10 років. Асма – сильна, як ніколи раніше. Її шлях до влади від квартири у Лондоні до розореної землі був непростим.
Чоловік королеви Великобританії Єлизавети ІІ, принц Філіп, помер 9 квітня 2021 року. Він мав грецьке коріння, служив на флоті, але найбільшу славу здобув саме у подружжі, яке протрималося 70 років. Незважаючи на всі кризи, він залишився однією з найвидатніших постатей Великої Британії.
Близькосхідна країна пережила чергову спробу усунути від влади правлячого монарха Абдаллу II. Всередині родини продовжується боротьба на фоні погіршення економічної ситуації у Йорданії.
Вйоса Османі – друга жінка на чолі частково визнаної Республіки Косово. Її обрав парламент країни, хоча частина опозиції та вся партія "Сербський список" проігнорували засідання. Хто вона така, як бачить подальші кроки – у цьому матеріалі.
Росія фіксує все більше випадків розливу нафти. Одна з гарячих точок – Республіка Комі на далекій Півночі. Життя людей тут складне. Проточної води теж немає, тож місцеві збирають її зі струмків, але вони не знають, наскільки вона чиста.
Серед інших кейсів, ЄСПЛ звернув увагу на кілька, що стосуються безпосередньо України. Зокрема, це справи Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших позивачів до суду проти України.