Окрім України відібрали у табір з Росії, Болгарії та Казахстану.

"Чому виникла ця школа, тому що ми випробовуємо якусь проблему, і для нас дуже важливо, щоб людина, яка виходить на роботу з дитиною, це була людина, що має якийсь соціальний, професійний досвід. Не випадково ми робимо акцент для залучення педагогів - це люди, які мають вищу освіту", - каже директор навчального центру Ольга Моісеєва.

Програму школи вожаті освоюють за три тижні. Окрім традиційних лекцій більшу частину займають заняття з практикуючими вожатими, психологами та методистами. Передусім майбутніх педагогів вчать формувати дитячий колектив, одним з методів якого є гра.

За всіх часів до роботи з дітьми у табори обирали лише найкращих – за радянських часів на таку роботу рекомендували передовиків виробництва, відмінників навчання, зараз табори мають самостійно готувати собі кадри.

"Нова зміна вожатих, яка приїхала, це буде головний потенціал, на якому ми будуватимемо свою подальшу діяльність і роботу", - каже координатор школи вожатих Надія Буракова.

Наприкінці навчання вожаті складуть іспити з організації дитячого відпочинку, а вже з 1 квітня більшість з них приступить до роботи в таборах. Нагадаємо, Україна запропонувала Японії оздоровити в Міжнародному дитячому центрі "Артек" 250 дітей з постраждалих через землетруси й цунамі сімей.