Про це 24 каналу розповів білоруський журналіст Валерій Калиновський. Він також зазначив, що головна стаття імпорту Білорусі – калій, всі транзитні коридори постачання зараз закриті.

Читайте також Білоруська армія розпочала тренування з переведення з мирного на воєнний час

Тому білоруська влада шукає шляхи збуту та отримання продукції, говорять про потребу збудувати порт у Санкт-Петербурзі, але цього порту просто немає, говорить білоруський журналіст.

За словами Калиновського, можливою є певна співпраця Білорусі та Росії, але вже далеко не в попередньому обсязі, адже Росія й сама перестала отримувати товари від західних країн. Багато чого не виготовляє ні Білорусь, ні Росія.

Білорусь не допоможе Росії, перш за все – у військовій сфері. Тому Білорусь ще більше страждає від накладення санкцій на експорт, аніж Росія,
– додає Калиновський.

Як зазначає білоруський журналіст, Білорусь – промислова країна, яка продає сировину та готову продукцію. Великий відсоток експортованих продуктів припадав на ЄС, а в Україну Білорусь постачала понад 50% своїх товарів.

"Зараз, коли санкції стають дедалі жорсткішими – погіршується і життя білорусів. Менше товарів у крамницям, ціни постійно зростають", – пояснює Валерій Калиновський.

Санкції лише почали діяти, а білоруська економіка вже у дуже поганому стані, говорить він.

Білорусь – країна-агресорка у війні проти Україні: що відомо про дії білоруської армії

  • Білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська розповіла, що війська країни нібито отримали наказ наступати на Україну. Однак вищий офіцерський ешелон вирішив його не виконувати.
  • Очевидці помітили колону білоруської техніки поблизу кордону з Волинською областю.
  • Основні зусилля збройних сил Білорусі зосереджені на посиленні заходів щодо охорони державного кордону. Водночас у країні мінують лісові дороги, об'їзні шляхи та мости у прикордонних з Україною районах.
  • У Білорусі перекидають військову техніку з Гродно ближче до кордону з Україною – у Брестську область. Зокрема, залізницею перевозять десятки БМП та зенітних ракетних комплексів.
  • Білорусь стала країною-учасницею нападу на нашу державу. Звідти пішли ворожі війська, а з їхніх полігонів Україну обстрілювали. Лукашенко не ввів свої війська проти ЗСУ, але така загроза залишається. Це підтверджує і наш Генштаб.
  • 16 травня стало відомо, що Білорусь розгорнула біля українських кордонів свої сили спеціальних операцій, а також артилерію та ракети на полігонах на заході країни.
  • З 22 червня по 1 липня у Гомельській області відбудуться планові навчання з військкоматами. З 28 червня по 16 липня збори військовозобов'язаних, які призначені до "територіальних військ", заплановані у Жлобинському районі.
  • У Пентагоні впевнені, що збройні сили Білорусі не мають намір брати участь у повномасштабній війні в Україні.

Зверніть увагу: Що планує Путін на Донбасі, дані британської розвідки – дивіться відео