Ймовірно, це плата Росії за використання території, аеродромів й інфраструктури Білорусі для тренування мобілізованих та інших завдань. Про це 24 Каналу сказав колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

До теми Пакт про ненапад від Лукашенка та успіхи ЗСУ на Луганщині: як змінюється ситуація на фронті

Можливо, як форму оплати білоруський диктатор попросив ті комплекси, мовляв: "Дайте мені ті "Іскандери", щоб в мене теж були!". Натомість запропонував аеродроми, паливо. Можливо, ще якісь "плюшки". Можливо, навіть годують російських мобілізованих,
– припустив ексспівробітник СБУ.

Білоруси погрожують, що мають ракети, які здатні бити на відстань до 500 кілометрів. Втім, Україна очікує на ракети, що працюють на 150 кілометрів, але мають серйозну перевагу.

"Фішка цих ракет в тому, що вони не лише крилаті, а й можуть облітати великі перепони, до прикладу, гори. Вони можуть робити маневр на 360 градусів і бити в тили. Ця зброя може змінити правила гри", – акцентує Ступак.

У СБУ потужний рейд / Термінові обшуки в Україні / Що відбувається: дивіться відео

Лукашенка радо вітали у Зімбабве

Нещодавно Лукашенко прилетів до Зімбабве. За словами Ступака, на тлі введених санкцій білоруський диктатор давно є тією людиною, якій не хочуть тиснути руку європейські політики. "Він на Захід вже навіть не дивиться, не те що не літає. На Схід – так", – відзначив колишній співробітник СБУ. Африка для нього є новим відкриттям, його там радо зустрічали.

"Вони кайфують, коли танці з бубнами в аеропорту. Їм подобається, що їхнього лідера приймають бодай десь. Про Європу вже не кажемо, ніхто не хоче дружити, товаришувати. Хоча б ці готові, привезли їм декілька комбайнів – чи продали, чи подарували – і білоруський істеблішмент задоволений", – підсумував Іван Ступак.

Росія перекинула до Білорусі військових: ДПСУ про загрозу

  • Російські загарбники вчергове перекинули свої підрозділи до Білорусі. Відомо, що деякі військові вже пройшли навчання та повернулися до Росії, звідки будуть переведені на окуповані території України.
  • Втім, за словами речника ДПСУ Андрія Демченка, ситуація на кордоні з Білоруссю залишається повністю контрольованою. Безумовно, цей напрямок досить напружений через те, що Білорусь не припиняє підтримувати Росію у війні, яку вона розв'язала проти нашої країни.
  • Також речник ДПСУ зазначив, що на території Білорусі зараз триває навчання, які мають закінчитися 1 лютого. "Наразі поряд з нашим кордоном працівники Держприкордонслужби не спостерігають переміщення ні військової техніки, ні особового складу цих підрозділів – вони здебільшого перебувають на тих військових полігонах, які "люб’язно" надає Білорусь", – заявив Демченко.