Наразі мовиться про пошук нових назв для 296 об'єктів – проспектів, вулиць та площ. Про це 24 каналу розповів заступник КМДА Петро Оленич.
Цікаво У Києві демонтують скульптуру про "возз'єднання України і Росії"
Ми розробили цифровий інструмент прямої демократії, за допомогою якого кияни та українці можуть висловитися, обравши нові назви для вулиць, площ чи проспектів,
– зауважив заступник КМДА.
Спікер додав, що підготовкою нових назв займалося експертне середовище – лінгвісти, історики та інші науковці. Враховувалися історичні факти, мовні звичаї та національні традиції.
Як відбувається голосування
Голосування розміщене на платформі "Київ Цифровий". Взяти участь можуть не лише містяни, а й усі українці. Організатори пропонують залишити свій голос за допомогою банк-ID. Очікується, що голосування триватиме до 19 червня.
За попередньою інформацією, чимало українців вже зробили свій вибір – понад 1 мільйон осіб. Детальні результати розраховують отримати до кінця поточного дня. Після завершення голосування фахівці мають намір підготувати статистичні дані за регіонами.
Процес декомунізації в Україні: що відомо
- У Харкові знесли пам'ятник радянському маршалу Георгію Жукову. На його місці залишився лаконічний вислів – "Слава Україні".
- Мовний омбудсмен Тарас Кремінь заявив про необхідність перейменувати населені пункти, назви яких мають російськомовний характер. До прикладу, Арбузинка, Сєвєродонецьк, Южноукраїнськ, Южне, Переводчикове, Луч, Первомайськ.
- Дерусифікували й 5 станцій київського метро. Люди обрали назви, продиктовані новими реаліями та історичними передумовами: "Бучанська", "Василя Стуса", "Героїв України", "Варшавська" та "Ботанічна".
- У Дніпрі знесли пам'ятник дніпропетровським комсомольцям. Його відкрили у 2010 році біля Музею історію комсомолу.
- Радянську символіку знищили й у Луцьку. Зокрема, влада демонтувала меморіал Вічної Слави.
- У Конотопі знесли пам'ятник Пушкіну, а також – хочуть назвати вулицю на честь головнокомандувача ЗСУ Валеря Залужного.
- Київська міська рада прийняла рішення декомунізувати назву арки Дружби народів. Тепер скульптура називатиметься Арка Свободи українського народу.
- Міністр оборони Олексій Рєзніков запропонував замінити формулювання "Місто-Герой". на "Місто Героїв". Він переконаний, що потрібно позбавлятися від "рядянщини".
Важливо Після Бучі усі трубадури "русского міра" мають піти за "русскім корабльом"
Старт дерусифікації Києва! Українці масово голосують за нові назви вулиць: дивіться відео