Інвестиції вже зроблено, панове
До дня голосування залишається менше тижня: пристрасті навколо виборчого процесу досягають максимального напруження. Перша п’ятірка лідерів перегонів фактично сформована. Незважаючи на це, кандидати ще можуть здивувати виборців. Так, в політикумі активно обговорюється інформація, що Володимир Зеленський може знятись з перегонів. Щоправда, на думку директора Школи відповідальної політики Андрія Юсова, до першого туру виборів не варто очікувати таких кардинальних кроків.
Читайте також: Зеленський там актор, – канал "1+1" пояснив трансляцію шоу з кандидатом у "день тиші"
Наразі, це може бути лише психологічне чи емоційне рішення. Зрозуміло, що тиск з усіх боків занадто великий, і якщо настане емоційний стан прозріння – "це все не моє" – така заява можлива. Хоч, юридично знятись уже не можна. З іншого боку – є занадто багато різного характеру зобов’язань перед учасниками політичного процесу. Великі фінансові й політичні інвестиції зроблено у Зеленського як у кандидата в президенти. Робив їх не лише Коломойський, а й інші бізнес-партнери, ім’я та прізвища яких ми навіть не знаємо,
– додає експерт.
Напередодні першого туру виборів не варто очікувати різких кроків
На думку політичного експерта Михайла Чаплиги, вірогідність того, що Володимир Зеленський перед першим туром зніметься з перегонів – майже нульова.
Кулуарні домовленості
На думку експертів, перед другим туром подібний розвиток подій вірогідніший: це може бути частина великого кулуарного процесу. Все залежить від того, хто потрапить до нього.
Найбільш бажаним супротивником у другому турі для Володимира Зеленського є Петро Порошенко. Адже Зеленський виграє у Порошенка буквально з розгромним відривом у понад 20% голосів. За таких умов, якщо Зеленський знімається з виборів, це або частина великої кулуарної домовленості (коли, як ми пам’ятаємо у Відні зустрічались і пили каву Фірташ, Порошенко, Кличко, Льовочкін), або гра до кінця з переможним результатом,
– зазначає Андрій Юсов.
Читайте також: Володимир Зеленський – безумовний лідер президентських перегонів, – опитування
Власне, демократичний і патріотичний виборець, зокрема, той хто підтримує правильні гасла – армія, мова, віра – має розуміти, що найлегший і найслабший супротивник для Зеленського в другому турі – Порошенко. Якщо це буде будь-хто інший, приміром, кандидат від об’єднаної опозиції Анатолій Гриценко чи Юлія Тимошенко, тоді це може змінити порядок денний і градус кампанії. За таких умов цінність кандидата Зеленського дуже зменшується, власне, як і його перспективи на перемогу. Тоді актуалізується питання компетенції, професійності, команди. За всіма цими позиціями показники Володимира Зеленського не найкращі, порівняно з іншими конкурентами – Анатолієм Гриценко і Юлією Тимошенко.
Другий тур – розставить все і всіх по своїх місцях
Вірогідність того, що одразу після першого туру "кандидат Зе" зніме свою кандидатуру з перегонів – 30-40%. Це може статись, якщо технологи Порошенка намагатимуться завести його в другий тур шляхом численних маніпуляції з цифрами. Тоді на третьому місці розташовуватиметься Тимошенко, відтак, для Зеленського з’явиться унікальна ситуація вдало вийти з гри. Оцінивши економічні та соціальні аспекти, йому було б набагато вигідніше завести велику фракцію в парламент і залишити за собою продакшн та продовжувати свою творчу кар’єру,
– переконаний Михайло Чаплига.
Врятувати репутацію і бізнес
Рейтинги Володимира Зеленського зав’язані на його особистості. Знявшись з виборів, він би й надалі продовжував брати участь в концертній діяльності, водночас, зміг би реалізувати себе як політик. Це було б дуже добре зробити саме в парламенті.
Читайте також: Зеленський: Уникнути переговорів України і Росії не вдасться
На думку Михайла Чаплиги, Володимиру Зеленському потрібна парламентська кампанія. Цілком ймовірно, що він міг би сказати, мовляв, президентська кампанія брудна і я не братиму в ній участь, оскільки це не чесно.
Якби він знявся, нікого не підтримавши, і висловив недовіру до того, що відбувається, електорат зрозумів би цей крок. Адже всі бачать, що це одні з найбрудніших виборів в Україні. Легальність присутня, а от легітимність – дуже низька. Таким чином, автоматично в другий тур виходить Тимошенко, і за таких умов вона один до трьох виграє вибори, а Зеленський отримує можливість реалізуватись на парламентських,
– впевнений експерт.
Якщо Зеленський зніметься з перегонів, його виборець зрозуміє цей крок
Якщо все ж Зеленський ухвалить таке емоційне рішення і зніметься з виборів, в такому разі ми можемо згадати подібний крок Віталія Кличка, який свого часу відмовився від участі у президентські кампанії на користь Петра Порошенка.
Читайте також: Хто такий Володимир Зеленський: біографія кандидата у президенти
Наслідки такого кроку – уроки для виборця. Загалом, суспільство подорослішає і стане більш зрілим. Рано чи пізно це відбудеться, незалежно від того чи буде Володимир Зеленський підтримувати виборчу кампанію.
Якщо він відмовиться від участі у виборах, незалежно коли це відбудеться, фінал цього серіалу полягатиме в тому, що політика – це не кіно. А головний персонаж фільму – бідний вчитель – і політик Зеленський – різні речі. Тобто це різні зв’язки з олігархами, бізнесом, підходи до вирішення питань в країні,
– додає Андрій Юсов.
Дорослішання українського суспільства – неминуче. Питання – як швидко це відбудеться. Україна – молода держава, і політична нація також переживає підлітковий перехідний вік. Всі батьки знають, що підлітки можуть робити дуже дивні й незбагнені вчинки, інколи на шкоду собі. Українське суспільство зараз знаходиться приблизно в такому стані, лише в політичному розумінні. Звісно, ми переростемо, проте постає питання – коли, як швидко і якою ціною.
Беріть участь в опитуванні 24 каналу: