Назвати головні українські страви легко, але тільки не їхні рецепти, бо в кожнісінькому регіоні він буде свій. Класичний приклад – борщ і 30 способів його приготування.
Хтось не уявляє його без шматка яловичини, інші переконують, що тільки з качкою він смакуватиме найкраще. Треті й узагалі закидають у каструлю кислі яблука й кабачки. Гуцули в ці суперечки не влазять. Їхній борщ навіть не червоний, бо варять його з цукрового буряка.
Зрештою, переконувати у правильності свого рецепту марна справа, як і визначати, який із них смакує краще.
Розмаїттям начинок у варениках, здається, вже нікого не здивуєш. А як щодо голубців? Начиняти рисом із м’ясом їх почали лише на початку минулого століття, а от раніше в листки загортали пшоно, гречку та кукурудзяну крупу.
До речі, листки теж були різними – іноді це була квашена капуста, іноді виноград, а навесні – молодий буряк. Гуцули й тут вирізнились. Їхні голубці не більші, ніж мізинець.
Незамінна в наш час сковорідка у наших прабабусь припадала пилом. Найчастіше українки варили й тушкували їжу у глечиках.
Читайте також: Як українці боронились горілкою від нечистої сили на початку Великоднього посту
Якщо чекали гостей, то неодмінно пекли хліб. Українці вірили, якщо гість з’їсть шматочок хліба з сіллю, то не зможе заподіяти сім’ї лиха. Наливаючи горілку, стежили, щоб усі випивали повні чарки. У народі вважалось "Хто не вип'є до дна, той не мислить добра".