Про це вона сказала в ефірі "5 каналу".

"Це поновлення цієї дискусії, вона йде вже досить довгий час – практично з початку агресії РФ на Україну. Ми розуміємо, що ми зараз використовуємо базу, яку ми можемо використовувати в наших судових позовах проти РФ, якраз посилаючись, зокрема, не тільки на порушення міжнародних багатосторонніх угод зі сторони РФ, а безпосереднього порушення двосторонньої угоди – так званого великого договору між Україною і Росією", – розповіла Климпуш-Цинцадзе.

Читайте також: З розірванням Договору про дружбу жоден суд не зніме з РФ визначення агресора, – Огризко

Акт про дружбу і співробітництво, що до цього часу чинний, саме тому, що там Росія визнає повністю нашу територіальну цілісність, і Росія там зобов'язується не нападати на Українську державу, і це є пряме порушення – ця поведінка РФ протягом цих чотирьох років,
– наголосила віце-прем’єр.

За її словами, Росія може здійснити маніпуляцію тим, як вона поводиться з погляду цієї угоди.

"Очевидно, що час її (угоди) спливає. Вона має бути або автоматично поновлена, якщо сторони дійдуть такої згоди, очевидно, що це є така чергова точка "Че", точка кульмінації, коли необхідно буде, по-перше, сказати "досить", по-друге – зрозуміти, що тут може бути серйозна гра РФ і вона теж зможе зманіпулювати тим, як вона поводиться з погляду цієї угоди", – додала Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, в МЗС України заявили, що Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Росією і Україною слід розірвати через грубе порушення Росією його основних положень. При цьому заступниця глави МЗС з питань європейської інтеграції Олени Зеркаль вважає, що в нових реаліях відносин з Росією Україна повинна прийти до укладення подібного договору нового формату для вирішення спорів між країнами.

Що таке Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією? Угода між Україною і Російською Федерацією, в якій закріплюються принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги до територіальної цілісності та взаємні зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного. Договір було підписано у Києві 31 травня 1997 Президентом України Леонідом Кучмою та Президентом Російської федерації Борисом Єльциним.

Фактично договір є чинним, але анексія Криму Росією і початок військової інтервенції на Донбасі ставить під сумнів виконання цього договору з боку Росії як політично, так і фактично.