Поки імена усіх лідерів групи не називає, каже, що наступного тижня нове об’єднання може поповнитись ще 12 штиками, які поки вагаються. Колишні опозиціонери своє рішення мотивувати необхідністю витурити з коаліції комуністів.

“Нас не влаштовує наявність там комуністів. Наше основне завдання зробити все для того, щоб провести всі необхідні ліберальні реформи, які сьогодні вже назріли”, - наголосив координатор депутатської групи "Право вибору" Давид Жванія.

“Опозиція сьогодні на стільки роздроблена. Іншого виходу, щоб конструктивно впливати на владу ми не бачили, тому ця група була створена. Можливість - як місток між опозицією і коаліцією, можливо для того, щоб в коаліції провести ті необхідні реформи і закони, які напрацьовувалися, у тому числі у фракції “Наша Україна-Народна самооборона”, - зазначив народний депутат, член депутатської групи "Право вибору" Віктор Шемчук.

Більш стійкі опозиціонери плани колишніх соратників вважають фантастичними. Кажуть, їм не довірять більше ніж тиснути кнопки за командою.

“Ні холодно, ні жарко буде від таких груп, вони ні на що не впливатимуть. І якщо Блок Литвина і комуністи ні на що не впливають, то було б великою ілюзією сподіватися, що група перебіжчиків буде впливати на прийняття рішень”, - впевнений народний депутат, фракція БЮТ Микола Томенко.

Експерти ж кажуть, що подібні переформатування "Народною самообороною" не обмежаться. Найближчим часом слід чекати подібного чи не у всіх фракціях.

“Це новий ландшафт з новими спікерами, наскільки це підтвердиться - найближчим часом побачимо, але відповідно зараз в парламенті це проявляє себе у вигляді нової реструктуризації старих фракцій. Я думаю, що цю реструктуризацію будуть переживати всі без виключення політичні сили”, - зазначив директор Інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв.

Нагадаємо, напередодні лідер партії "Народна самооборона" Юрій Луценко заявив про розпуск однойменної депутатської групи у парламенті. Адже у ній залишилися 6 з 18 депутатів. Решта перейшли до коаліції, яка тепер налічує 262 депутати.