Лізинг на житло обговорювали на форумі "Україна.30. Інфраструктура". Про те, що невдовзі з'явиться можливість його запровадження, заявив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

Нагадаємо Рада схвалила закон про фінансовий лізинг: що він передбачає

Він окреслив: лізинг на житло видаватимуть під 5%. Однак не для всіх охочих.

Для кого саме цей фінансовий лізинг на житло? По-перше, це медики, військові, поліцейські, педагоги, соціально незахищені верстви населення і, сподіваюся, ми зможемо це зробити і для внутрішньо переміщених осіб,
– зазначив Тимошенко.

За його словами, про доступний лізинг на житло в Україні говорять багато років, але фактичного механізму досі не було. Поки не ухвалили відповідний закон. "Ми знайшли цей механізм, і, сподіваюся, вже в I півріччі іпотека і лізинг будуть запущені", – додав Тимошенко.

Що таке лізинг?

Це оренда або прокат. Мовиться про підприємницьку діяльність, яка передбачає надання за винагороду власного майна у користування комусь іншому.

Фінансовий лізинг нерухомості – це довготривала оренда житла, особливість якої в тому, що після завершення дії договору, житло переходить у власність орендатора.

Системи лізингу на житло: які кроки

Зараз уряд працює разом з Міністерством фінансів і Нацбанком, щоб створити доступну та зрозумілу кожному громадянину іпотеку, зазначають у пресслужбі Офісу Президента.

Заступник керівника ОП Кирило Тимошенко зазначив, що перший внесок за іпотечним кредитом має становити 20%, а строк виплати – від 20 до 30 років.

Я думаю, багато хто знає, що 90% кредитів по іпотеці закриваються через 10 років. Люди прагнуть якнайшвидше виплатити іпотеку та жити у своїй оселі,
– сказав він.

Тимошенко висловив сподівання, що в першому півріччі 2021 року, ця іпотека і фінансовий лізинг будуть запущені. І це дасть найголовніше – житло людям.

Що передбачає закон про фінансовий лізинг

  • У першому читанні його ухвалили ще у лютому 2020 року.
  • Вдруге його підтримали через рік – у січні 2021 року.
  • Метою закону є захист прав обох сторін лізингового договору. Відтак українське законодавство наблизили у цій сфері до законів Євросоюзу.