Лізинг на житло обговорювали на форумі "Україна.30. Інфраструктура". Про те, що невдовзі з'явиться можливість його запровадження, заявив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.
Нагадаємо Рада схвалила закон про фінансовий лізинг: що він передбачає
Він окреслив: лізинг на житло видаватимуть під 5%. Однак не для всіх охочих.
Для кого саме цей фінансовий лізинг на житло? По-перше, це медики, військові, поліцейські, педагоги, соціально незахищені верстви населення і, сподіваюся, ми зможемо це зробити і для внутрішньо переміщених осіб,
– зазначив Тимошенко.
За його словами, про доступний лізинг на житло в Україні говорять багато років, але фактичного механізму досі не було. Поки не ухвалили відповідний закон. "Ми знайшли цей механізм, і, сподіваюся, вже в I півріччі іпотека і лізинг будуть запущені", – додав Тимошенко.
Що таке лізинг?
Це оренда або прокат. Мовиться про підприємницьку діяльність, яка передбачає надання за винагороду власного майна у користування комусь іншому.Фінансовий лізинг нерухомості – це довготривала оренда житла, особливість якої в тому, що після завершення дії договору, житло переходить у власність орендатора.
Системи лізингу на житло: які кроки
Заступник керівника ОП Кирило Тимошенко зазначив, що перший внесок за іпотечним кредитом має становити 20%, а строк виплати – від 20 до 30 років.
Я думаю, багато хто знає, що 90% кредитів по іпотеці закриваються через 10 років. Люди прагнуть якнайшвидше виплатити іпотеку та жити у своїй оселі,
– сказав він.
Тимошенко висловив сподівання, що в першому півріччі 2021 року, ця іпотека і фінансовий лізинг будуть запущені. І це дасть найголовніше – житло людям.
Що передбачає закон про фінансовий лізинг
- У першому читанні його ухвалили ще у лютому 2020 року.
- Вдруге його підтримали через рік – у січні 2021 року.
- Метою закону є захист прав обох сторін лізингового договору. Відтак українське законодавство наблизили у цій сфері до законів Євросоюзу.