Відповідне фото помітили журналісти "Радіо Свобода" та Bellingcat.

Вони звернули увагу на імена та фото випускників на стенді в музеї училища. До 2012 року стенд перебував в незмінному стані. Пізніше на ньому додали нові фото випускників.

Читайте також: Підозрюваний у отруєнні Скрипалів є причетним до вивезення Януковича з України, – Аваков

Чепіга Боширов отруєння Скрипалів Росія
Фото Чепіги (Боширова) на дошці випускників-героїв ДВЗКУ

"Імена випускників ДВЗКУ, які є героями СРСР і Росії, не тільки вибиті на гранітних плитах поруч з пам'ятником Рокоссовському, але і розміщені разом з їх фотографіями на стенді в музеї училища. З 1999-2000 років, коли звання Героя Росії було присвоєно кільком загиблим в Чечні випускникам ДВЗКУ, і до 2012 року, коли цим званням посмертно був нагороджений загиблий під час контртерористичної операції в Дагестані Іван Маслов, стенд перебував у незмінному стані", – зазначається у матеріалі.

Чепіга Боширов отруєння Скрипаль Росія Британія розслідування
Фото Чепіги

Спочатку до старих фото додалося фото Маслова, а через два роки, в 2014-му – фотографії Анатолія Чепіги та Олександра Вікторовича Попова (останній загинув уже після нагородження "за заслуги перед Вітчизною, проявлені при виконанні військового обов'язку", – можливо, його нагородження теж пов'язане з подіями в Україні)",
– припускають автори розслідування.

Чепіга Боширов фото дошка випускників
Фото Чепіги та "Боширова"

За їхніми даними, музей російського училища закритий для відвідувань "з вулиці", але там часто проводяться урочисті заходи або екскурсії для школярів, кадетів і випускників училища.

В інтернеті можна знайти безліч фотографій приміщень музею, але лише через дві доби після початку пошуків (ми помітили стенд на фото одного з ймовірних командирів Анатолія Чепіги, підполковника Олександра Лучая), перегляду тисяч фотографій і кількох годин відео вдалося підібратися максимально близько до крайньої правої частини стенду "Випускники-герої", де, ймовірно, мало бути розміщено фото Анатолія Чепіги,
– розповіли журналісти.

Читайте також: Екс-охоронець Януковича хоче на допит через новини про підозрюваного в отруєнні Скрипалів

Вони додали, що не змогли з'ясувати у працівників училища, чи залишилося фото Чепіги на дошці у музеї після скандалу у Солсбері.

Нагадаємо, у вереснібританська прем’єрка Тереза Мей заявила, що підозрювані у виконанні отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії – Олександр Петров та Руслан Боширов є офіцерами ГРУ Росії.

Згодом президент РФ Володимир Путін особисто заявив, що у Росії знайшли підозрюваних у замаху на Скрипалів, а пізніше пропагандисти RT опублікували інтерв’ю з людьми, які називають себе Бошировим і Петровим.

Bellingcat і The Insider з’ясували, що підозрювані в отруєнні Скрипалів – Петров і Боширов – справді є працівниками російських спецслужб.

Руслан Боширов виявився полковником ГРУ, Героєм Росії на ім'я Анатолій Чепіга.

Хто такий Анатолій Чепіга? Народився 5 травня 1979 року. Він закінчив ДВЗКУ з відзнакою і потім служив у 14-й бригаді спецпідрозділу ГРУ, у підрозділі, який брав участь у другій чеченській війні.

У грудні 2014 року президент Володимир Путін надав Чепізі звання "Героя Росії" за виконання миротворчої місії. Ймовірно, що під миротворчою місією маються на увазі бойові дії в Україні, оскільки підрозділ Чепіги в кінці 2014 року зафіксували біля кордону з Україною.

Ім'я Чепіги вибито у списку імен біля пам'ятника маршалу Рокоссовському в ДВЗКУ. Документи на ім'я Боширова він отримав у Москві, де закінчив Академію ГУ ВС Росії.