Відповідне фото помітили журналісти "Радіо Свобода" та Bellingcat.
Вони звернули увагу на імена та фото випускників на стенді в музеї училища. До 2012 року стенд перебував в незмінному стані. Пізніше на ньому додали нові фото випускників.
Читайте також: Підозрюваний у отруєнні Скрипалів є причетним до вивезення Януковича з України, – Аваков
Фото Чепіги (Боширова) на дошці випускників-героїв ДВЗКУ
"Імена випускників ДВЗКУ, які є героями СРСР і Росії, не тільки вибиті на гранітних плитах поруч з пам'ятником Рокоссовському, але і розміщені разом з їх фотографіями на стенді в музеї училища. З 1999-2000 років, коли звання Героя Росії було присвоєно кільком загиблим в Чечні випускникам ДВЗКУ, і до 2012 року, коли цим званням посмертно був нагороджений загиблий під час контртерористичної операції в Дагестані Іван Маслов, стенд перебував у незмінному стані", – зазначається у матеріалі.
Фото Чепіги
Спочатку до старих фото додалося фото Маслова, а через два роки, в 2014-му – фотографії Анатолія Чепіги та Олександра Вікторовича Попова (останній загинув уже після нагородження "за заслуги перед Вітчизною, проявлені при виконанні військового обов'язку", – можливо, його нагородження теж пов'язане з подіями в Україні)",
– припускають автори розслідування.
Фото Чепіги та "Боширова"
За їхніми даними, музей російського училища закритий для відвідувань "з вулиці", але там часто проводяться урочисті заходи або екскурсії для школярів, кадетів і випускників училища.
В інтернеті можна знайти безліч фотографій приміщень музею, але лише через дві доби після початку пошуків (ми помітили стенд на фото одного з ймовірних командирів Анатолія Чепіги, підполковника Олександра Лучая), перегляду тисяч фотографій і кількох годин відео вдалося підібратися максимально близько до крайньої правої частини стенду "Випускники-герої", де, ймовірно, мало бути розміщено фото Анатолія Чепіги,
– розповіли журналісти.
Читайте також: Екс-охоронець Януковича хоче на допит через новини про підозрюваного в отруєнні Скрипалів
Вони додали, що не змогли з'ясувати у працівників училища, чи залишилося фото Чепіги на дошці у музеї після скандалу у Солсбері.
Нагадаємо, у вереснібританська прем’єрка Тереза Мей заявила, що підозрювані у виконанні отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії – Олександр Петров та Руслан Боширов є офіцерами ГРУ Росії.
Згодом президент РФ Володимир Путін особисто заявив, що у Росії знайшли підозрюваних у замаху на Скрипалів, а пізніше пропагандисти RT опублікували інтерв’ю з людьми, які називають себе Бошировим і Петровим.
Bellingcat і The Insider з’ясували, що підозрювані в отруєнні Скрипалів – Петров і Боширов – справді є працівниками російських спецслужб.
Руслан Боширов виявився полковником ГРУ, Героєм Росії на ім'я Анатолій Чепіга.
Хто такий Анатолій Чепіга? Народився 5 травня 1979 року. Він закінчив ДВЗКУ з відзнакою і потім служив у 14-й бригаді спецпідрозділу ГРУ, у підрозділі, який брав участь у другій чеченській війні.
У грудні 2014 року президент Володимир Путін надав Чепізі звання "Героя Росії" за виконання миротворчої місії. Ймовірно, що під миротворчою місією маються на увазі бойові дії в Україні, оскільки підрозділ Чепіги в кінці 2014 року зафіксували біля кордону з Україною.
Ім'я Чепіги вибито у списку імен біля пам'ятника маршалу Рокоссовському в ДВЗКУ. Документи на ім'я Боширова він отримав у Москві, де закінчив Академію ГУ ВС Росії.