Він пояснив, що це трапилось через "фізичне припинення потоку між Францією та Німеччиною".
До теми Макрон підтвердив існування обмежень на постачання Україні літаків і танків
Турбопровід з Німеччиною був найголовнішим
Франція отримує від Росії близько 17% свого газу, який надходить до країни через трубопровід або в рідкому вигляді на танкерах-газовозах. Переважна більшість імпортованого газу зазвичай надходила трубопроводом між Францією з Німеччиною.
Згідно з даними GRTgaz, від початку року потоки були скорочені на 60% і цей пункт імпорту працював лише на 10% своєї потужності. За два дні пропозиція впала до нуля.
Тим часом Франція збільшила імпорт нафти з Росії
Варто зауважити, що від початку повномасштабної війни Росії проти України Франція, а також Індія, Китай, Об'єднані Арабські Емірати та Саудівська Аравія збільшили імпорт сирої нафти з країни-агресорки. Значну частину цього палива реекспортують у вигляді нафтопродуктів, у тому числі до США та Європи.
Європейські покупці у Франції, Бельгії та Нідерландах отримували більшу частину короткострокових вантажів зі знижкою, купуючи зріджений природний газ та сиру нафту на спотовому ринку. Ці покупки відбуваються поза вже чинними угодами. Більшість російського викопного палива перевозять на європейських суднах.
За перші 100 днів повномасштабної війни Росії заробила понад 93 мільярди євро
Завдяки тому, що країни продовжують торгувати з Росією, від 24 лютого по 3 червня Росія заробила 93 мільярди євро доходу від експорту викопного палива. І країни Євросоюзу імпортували 61% цього обсягу на суму близько 57 мільярдів євро.
Найбільшими імпортерами були:
- Китай (12,6 мільярда євро),
- Німеччина (12,1 мільярда євро),
- Італія (7,8 мільярда євро),
- Нідерланди (7,8 мільярда євро),
- Туреччина (6,7 мільярда євро),
- Польща ( 4,4 мільярда євро),
- Франція (4,4 мільярда євро).
- та Індія (3,4 мільярда євро).
До теми – Франція підтримала Україну в отриманні статусу кандидата на вступ до ЄС: дивіться відео