Як пише "Українська правда" на своєму інсайдерському телеграм-каналі Off the record, інформацію про відставку Богдана їм підтвердили чотири, не пов’язані між з собою, джерела як з оточення президента, так і з оточення самого Богдана. Однак, офіційної інформації наразі немає.

Радимо ознайомитися! Гончарук зізнався, що радиться з Богданом і Єрмаком щодо призначень

За інформацією видання, 10 лютого Богдан мав розмову про свою відставку з президентом Володимиром Зеленським. Також це питання він обговорював зі своїми заступниками. Про причини такого кроку не повідомляють.

Крім того, екснардеп Ігор Мосійчук з посиланням на інсайди повідомив, що увечері 10 лютого з кабінету Богдана почали виносити його особисті речі.

"А я не вірю, що президент Зеленський спиляє гілку, на якій щойно вмостився", – додав він.

Відставка Богдана: що про це відомо

Зауважимо, що чутки щодо імовірної відставки Богдана ходять давно. Зокрема, журналісти з’ясували, що Богдан сьогодні більше не є дотичним до значущих справ. Крім того, він уже кілька разів не брав участь у важливих заходах.

До прикладу, чинний голова Офісу Президента був відсутнім на церемонії прощання з українцями, які загинули під час авіакатастрофи літака МАУ в Ірані. ЗМІ повідомляють, що сталося це нібито через сварку з помічником президента Андрієм Єрмаком. Цікаво, що саме останній, на переконання журналістів, може посісти місце Богдана в ОПУ.

Крім того, Богдан не був присутнім на розмовах із потенційними кандидатами у Кабмін. А замінили його все той же Єрмак і перший помічник президента Сергій Шефір. Натомість раніше під час ухвалення таких рішеннях роль голови Офісу Президента була чи не ключовою. За інформацією ЗМІ, Богдан вирішив відсторонитися від такої роботи, і після Нового року залишив за собою лише координацію роботи ОПУ та Верховної Ради.

Щодо такої ситуації, Єрмак, зі свого боку, зауважив, що Володимир Зеленський особисто визначає питання, якими займатиметься кожен представник його команди. Тому говорити про розподіл обов'язків між ним та головою Офісу Президента Андрієм Богданом – некоректно.

Було б некоректно говорити про поділ обов’язків між помічником і головою ОП. Керівник Офісу здійснює свої повноваження відповідно до Положення про ОПЦ. Я працюю виключно з президентом напряму. І він сам визначає ділянки роботи, за які мені братися,
– підкреслив він.

Цікаво! "Богдан стоїть на вершині корупції в судах": новий запис з кабінету Труби потрапив у мережу

Богдан уже подавав у "відставку"

Усерпні низка ЗМІ повідомили, що Андрій Богдан написав заяву на звільнення за власним бажанням. За даними деяких джерел, після свого звільнення Богдан мав вступити на посаду голови Вищої ради правосуддя. За даними джерел LIGA.net, звільнення Богдана було умовою американської сторони для зустрічі Зеленського з президентом США Дональдом Трампом. У США, як відомо, триває розслідування проти олігарха Ігоря Коломойського, юристом якого був Богдан.

Пізніше заступник керівника ОПУ Руслан Рябошапка спростував цю інформацію і назвав "дурницею". Тодійшній представник Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук також розповів, що нічого не чув про відставку Богдана. Лідер пропрезидентської партії "Слуга народу" Дмитро Разумков сказав, що це схоже на жарт.

Згодом стало відомим, що цю заяву Богдан міг написати перед початком роботи в команді президента. І загалом такі заяви написало все оточення Зеленського та підписати їх гарант може в будь-який момент. Як Зеленський, так і представники чинної влади неодноразового підкреслювали, що ніхто за посади не тримається.

Детальніше! Відставка Богдана: що відбулося

Що відомо про Андрія Богдана: коротко

Народився він у Львові. Є юристом за освітою. У 2007 році балотувався до Верховної Ради за списками блоку "Наша Україна – Народна самооборона". Вдруге до парламенту балотувався в 2014 році – уже за списками партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність". Був №74 у списку, але партія скасувала реєстрацію Богдана як кандидата.

У 2007 – 2010 роках Богдан працював заступником міністра юстиції України, потім – заступником міністра Кабінету міністрів, урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики, був позаштатним радником бізнесмена Ігоря Коломойського, який очолював Дніпропетровщину. Потім працював у Коломойського юристом.

Від зими 2019 року – з початку президентської кампанії Володимира Зеленського Богдан став його юридичним радником. А коли Зеленський переміг на виборах і 21 травня офіційно вступив на посаду президента, то своїм указом призначив Богдана очільником Адміністрації Президента, яку згодом перейменував на Офіс Президента.

Зверніть увагу! Андрій Богдан – голова Офісу Президента: що про нього відомо