Що відбувається на Донбасі
Як зауважив речник Міноборони Дмитро Гуцуляк з посиланням на інформацію розвідки, перед виборами президента України бойовики активізувались: посилюють передові позиції та збільшують чисельність своїх посіпак. Окрім того, окупанти посилюють контроль над збройними підрозділами.
Читайте також: Українські військові могли взяти Горлівку: що говорять на окупованому Донбасі та в ОС
Так, проросійські найманці посилили підготовку артилерійських підрозділів. Водночас вони облаштовують додаткові, зокрема і хибні позиції.
У Міноборони зазначають, що бойовики це роблять для того, аби краще замаскувати свої справжні передові позиції та шляхи висування підрозділів артилерії з глибини.
Тим, часом у прес-центрі Об’єднаних сил сповістили, що унаслідок бойових дій, що відбулися 29 березня, один український захисник загинув і ще двоє зазнали поранень.
Читайте також: Факти про президентські вибори-2019: цифри та рекорди
День тиші
Опівночі 30 березня в Україні розпочався день тиші напередодні першого туру президентських виборів. Сьогодні законом заборонена будь-яка політична реклама чи передвиборча агітація на користь кандидатів.
Починаючи з 00:00 суботи комунальні служби зобов'язані зняти раніше розклеєні в публічних місцях передвиборні агітаційні матеріали політиків – білборди, банери, вивіски, рекламу на транспорті, вітринах тощо.
Читайте також: Що обіцяють топ-8 кандидатів у президенти: інфографіка
Кандидатам у президенти заборонено проводити 30 березня зустрічі з виборцями та поширювати агітацію у ЗМІ. Також не можна показувати агітаційні фільми чи кліпи, розповсюджувати виборчі листівки, плакати, публічно закликати голосувати за або не голосувати за певних кандидатів, а також публічно оцінювати їх діяльність.
Будь-яка політична реклама вважається незаконною і тягне за собою наслідки для тих кандидатів, в чиїх інтересах вона проводиться.
День тиші не поширюється на розповсюдження інформації, що стосується безпосередньо самих виборів – роз'яснення законодавчих норм, порядку голосування, запрошення взяти участь у виборах.
Яке покарння загрожує порушникам дня тиші?
За порушення дня тиші встановлена адміністративна відповідальність. За агітацію простим громадянам загрожує штраф у розмірі 510-850 гривень, а посадовим особам – 850-1360 гривень.
Проте факт порушення спочатку потрібно довести в суді. Поліція в разі виявлення порушень складає протокол, а тоді суд виносить рішення. Проте, навряд чи суд зможе довести, що ті чи інші білборди або плакати мають стосунок до виборів.
Чи можлива відповідальність за агітацію у соціальних мережах?
Закон України передбачає відповідальність за агітацію в день тиші лише для інтернет-ЗМІ. Для звичайних користувачів покарання на сьогодні не передбачено. Юзери не є ані членами політичних партій, ані ЗМІ, ані рекламними та піар агенціями - тому на них не поширюється заборона на передвиборчу агітацію.
Проте МВС закликає українців утриматися від аватарок у Facebook із закликом підтримати того чи іншого кандидата в президенти в день тиші. Незважаючи на відсутність покарання, це також є порушенням законодавства.
Напружена ситуація у Чорному морі
Два кораблі зі складу 2-ї постійної військово-морської групи НАТО вже увійшли у Чорне море. Вони прибудуть до Одеського морського порту з черговим візитом наступного дня після виборів. Капітани кораблів під час перебування в Одесі проведуть зустріч з військовими Збройних сил України та будуть працювати з моряками ВМС. Окрім того, на борту кораблів будуть організовувати екскурсії, на які можуть прийти усі охочі. Кораблі також візьмуть участь у навчанні PASSEX спільно з кораблями ВМС України в акваторії Чорного моря з метою підвищення взаємосумісності з суднами Альянсу та держав-партнерів.
У Росії уже на такі заходи відреагували, заявивши, що кораблі військово-морського флоту Росії розпочали стеження за групою з трьох фрегатів НАТО.
"Спостереження за діями військових кораблів НАТО здійснюють кораблі ВМФ Росії "Іван Хурс" і "Василій Биков", – зазначили у російському національному центрі управління обороною.
Крім того, у Москві повідомили, що російські військові проводять масштабні навчання з ракетними кораблями в акваторії Чорного та Каспійського моря. Цього разу окупанти тренували ракетні та артилерійські з'єднання, залучили кораблі, оперативно-тактичну авіацію та частини протиповітряної оборони.
У навчаннях взяли участь участь понад 5 тисяч військовослужбовців разом із величезною кількістю військової техніки. Загалом було залучено 500 одиниць артустановок і ракетних комплексів, серед яких – далекобійні важкі артилерійські знаряддя "Тюльпан", реактивні системи залпового вогню "Торнадо", "Смерч", "Ураган", "Град", самохідні гаубиці "Мста-С". До тренувань також долучили оперативно-тактичні ракетні комплекси "Іскандер-М" і ракетні кораблі, оснащені крилатими ракетами "Калібр".
Окупанти провели масштабні навчання в окупованому Криму/ Джерело: Міноборони Росії
Окрім того, у прес-службі Чорноморського флоту Росії зазначають, що в порт окупованого Севастополя зайшли два російських кораблі "Цезарь Куніков" та "Азов". За їхніми словами, судна повернулися після участі в тактичних навчаннях підрозділів повітряно-десантних військ на одному із кримських полігонів.
Десантний корабель Чорноморського флоту Росії "Цезарь Куніков"/ Джерело: tass.ru
Читайте також: У порту на Одещині виявили арсенал зброї з Росії: як його Кремль хотів використати проти України
“Чорнобиль": що відомо про новий серіал
Прем’єру стрічки слід очікувати 6 травня 2019 року. Його режисером є Джон Ренк, а його створенням зайнялись розробники "Гри престолів". Ролі тут виконали Стеллан Скарсгард, Емілі Вотсон, Джаред Гарріс та інші. Продюсерами стрічки виступила Керолін Штраус, яка раніше працювала над іншими знаменитими стрічками – "Секс і місто" та "Гра престолів". Над "Чорнобилем" також працював продюсер серіалу "Чорне дзеркало".
Серіал розповідає про техногенну катастрофу 1986 року, яка охопила не лише територію України, а й сусідські території. Творці покажуть всю хронологію тих подій, що трапились у квітні 33 роки тому в місті Прип'ять Київської області: від евакуації людей та створення 30-кілометрової зони навколо міста до наслідків радіаційного забруднення як у природі, так і серед людей. Серіал складатиметься з п'яти епізодів, а зйомки серіалу проводились у столиці Литви, Вільнюсі.
Зауважимо, у мережі вже з’явився трейлер кінороботи.
"Чорнобиль": дивитись трейлер фільму онлайн