Де у світі легалізовано марихуану: інфографіка

Країни, в яких легалізована марихуана – карта / 24 канал

Дебати щодо легалізації та декриміналізації марихуани точаться у всьому світі, але вже десятки країн пом'якшили свої закони. До того ж, у багатьох країнах канабіс легально використовують у медичних цілях.

У 2013 році Уругвай став першою країною, яка легалізувала вирощування, продаж та споживання марихуани. У жовтні 2018 року легалізували марихуану у Канаді

Читайте також: Марихуана: вплив на організм та лікувальні властивості в інфографіці

Відтак, у Канаді вдома можна вирощувати не більше чотирьох кущів марихуани. Зберігати дозволено лише до 30-ти грамів сухих конопель, а купити препарат жителі зможуть у спеціальних магазинах або в ліцензованих виробників.

У багатьох інших країнах світу люди можуть носити марихуану для медичного використання і вирощувати рослини вдома. Зокрема, марихуана частково легальна у 30 країнах світу, ще у 14 країнах марихуану використовують у медицині. Часткова легалізація означає, що жителі цих країн можуть вирощувати та зберігати невелику кількість конопель. 

 
Марихуана – що це?
Вчені називають її канабіс, вживається також назва конопля. Це рослина, яка містить значну кількість речовин, як психоаткивних, так і інших.  Основний психоактивний компонент з листя конопель – ТГК (тетрагідроканабінол). Не психоактивний, який застосовують у медицині  – канабідіол (CBD).


Де легалізована марихуана: карта

Читайте також: Конопля проти маку: чи відбудеться в Україні легалайз?

У більшості випадків зберігання коноплі передбачає адміністративну відповідальність – штраф або ж виправні роботи. Але в деяких країнах залежності від тяжкості злочину може передбачатись і кримінальна відповідальність.

Вживання та зберігання марихуани в Україні є незаконним. Зберігання до 5 грамів передбачає адміністративну відповідальність, більше 5 грамів – кримінальну. 

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Автор: Олена Булан
powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук