main logo

Авто на єврономерах

Питання розмитнення атомобілів на іноземних номерах гостро стоїть в Україні уже тривалий період. Власники "євроблях" періодично виходили на протести з вимогою знизити мито на авто іноземної реєстрації.

8 листопада 2018 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №8487. Він передбачає зменшення вартості розмитнення в Україні автомобілів на європейській реєстрації. Згідно із ухваленим законом, розмитнити авто із єврономерами без застосування штрафів, можна було за пів року – до 23 травня. Уже з 24 травня до власників авто з іноземною реєстрацією мали застосовувати жорсткі штрафні санкції.

Однак терміни введення штрафів відкладали: з травня на серпень, а з серпня Зеленський своїм законопроєктом відклав до листопада. Кабмін вирішив цей термін ще більше продовжити – до 1 січня 2020 року.

2 жовтня під будівлю Верховної Ради на акцію протесту вийшли власники автомобілів на європейських номерах. Вони вимагали остаточно розв'язати проблеми з розмитненням "євроблях", повернути техогляд, а також ще в жовтні (до ухвалення бюджету на 2020 рік) розглянути законопроєкт про доступне розмитнення і скасування акцизу.