Сьогодні українським компаніям важко самостійно залучити фінансові ресурси для розвитку, зауважують учасники ринку. Допомогти їм у цьому можуть компанії, що пропонують послуги інвестиційного банкінгу.

«В чому полягає головна складова цієї послуги, не в тому, щоб інвестиційний банк був посередником, який знаходить продавця та покупця, а у тому, що він готує компанії до продажу, готує компанії до залучення фінансування, допомагає клієнту, веде його за руку від початку і до кінця», - пояснив віце-президент ІГ "УНІВЕР" Євген Андросюк.

Сьогодні інвест-банкіри пропонують бізнесу декілька варіантів вирішення їх фінансових проблем. Наприклад, злиття та поглинання чи залучення фінансового інвестора. Фахівці інвестиційної групи «Універ», яка нещодавно розширила асортимент своїх послуг інвестиційним банкінгом, відзначають, що попри те, що ринок боргового капіталу тимчасово закритий, вже найближчим часом очікуються зміни. Саме тому компанії мають бути до цього готові і як тільки кон’юнктура на ринку покращиться, виходити з випусками облігацій.

Водночас, говорячи про ринок акціонерного капіталу, експерти відзначають, що для інвесторів саме зараз відкриваються хороші можливості для купівлі компаній, а власники можуть на вигідних умовах залучити капітал.

Як зробити угоди максимально вигідними для всіх сторін, знають інвест-банкіри. «Ми перенесли весь досвід та технології, які у нас є в Росії, більше того ми об’єднали деякі проекти ти клієнтську базу, тому ми вважаємо це основною конкурентною перевагою. Ми не почали будувати велосипед по-новому, ми використовуємо відпрацьовану технологію та досвід команди, яка працює тут та даємо можливість доступу українських компаній до російського ринку», - говорить віце-президент ІГ "УНІВЕР" Євген Андросюк.

Згідно з прогнозами, потенційно привабливими для інветорів сьогодні є такі сектори як харчова промисловість, агро та ІТ, а також видобуток корисних копалин.