Так, рішення вступити до НАТО підтримали 188 членів парламенті Фінляндії. Лише 8 висловились проти. Ще 3 людини були відсутніми.

До теми Швеція підписала заявку на членство в НАТО

Після цього уряд обговорить рішення парламенту на пленарному засіданні.


Табло голосування парламенту / Фото Samuel Tammekann

Що цьому передувало

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Фінляндія та Швеція майже одночасно вирішили відмовитися від нейтралітету та подати заявки на членство в НАТО. Зокрема прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін пояснила це тим, що Фінляндія вже не вірить, що поруч з Росією може бути мирне співіснування. За її словами, Кремль не залишив фінам вибору. Колись Росія вже нападала на Фінляндію, тож влада не хоче, щоб історія повторилась.

Тим часом 3 країни вже пообіцяли захистити Фінляндію та Швецію, якщо на них нападе Росія. Це Норвегія, Данія та Ісландія.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що серед членів НАТО підтримка вступу Фінляндії та Швеції майже одностайна. А глава МЗС Німеччини Анналена Бербок раніше дала зрозуміти, що Швеція та Фінляндія уже формально є членами НАТО, хіба що "без членського квитка". Тож зрозуміло, що Альянс чекає ці 2 країни, а їхній вступ буде доволі швидким.

Наразі проти приєднання фінів та шведів до НАТО лише президент Реджеп Ердоган, оскільки ці країни ввели санкції проти Туреччини. Для розв'язання суперечливих питань Швеція планує відправити до Туреччини своїх дипломатів. Ймовірно, Фінляндія також не стоятиме осторонь. Вмовити Ердогана намагаються й лідери інших держав.

Реакція Росії

До теми – Україна має шанси пройти полегшену процедуру вступу до НАТО: дивіться відео