Країна вирішила вступити в НАТО після нападу Росії на Україну. Таке ж рішення прийняла і Фінляндія.

До теми Туреччина не погодиться на членство Фінляндії та Швеції в НАТО, нехай не ображаються, – Ердоган

Десятиліття військового нейтралітету Швеції закінчились

Міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде зранку 17 травня підписала заявку, в якій оголосила про бажання країни вступити в НАТО.

Цей крок – припинення десятиліть військового нейтралітету країни. Це аргументують тим, що вторгнення Росії в Україну є драматичною еволюцією в європейській безпеці та геополітиці.

Здається, що це дуже великий, дуже серйозний крок. Ми дійшли висновку, що він є найкращим для Швеції. Ми не знаємо, скільки часу на це піде, але розраховуємо, що це може зайняти до року,
– сказала Лінде.

За її словами, цього тижня, ймовірно, через день з моменту підписання, заявку подадуть разом із Фінляндією. Тоді Альянс її опрацює та надасть висновок.

Що відомо про вступ країн до НАТО

  • Обидві держави офіційно заявили про свої плани. Альянс відреагував позитивно й прогнозує, що схвалить вступ Швеції та Фінляндії у найближчі терміни. Водночас Туреччина заявила, що не надто підтримує таку ідею, з Ердоганом мають провести консультації. До вступу держав у НАТО їх пообіцяли захищати Норвегія, Данія та Ісландія.
  • Фінська прем'єр-міністерка Санна Марін, коментуючи вступ країни до НАТО, зазначила, що це роблять через вторгнення Росії в Україну. Кремль не залишив Фінляндії вибору, як діяти. Росія більше не є такою країною, як ще кілька місяців тому.
  • Кремль не змусив довго чекати на свою реакцію, адже тепер НАТО, якого там так бояться, буде ще ближче до них, а кордони – ще більшими. Там заявляли, що просто так не змиряться зі вступом Фінляндії та Швеції до Альянсу. Але Путін під час телефонної розмови з президентом Фінляндії, де той поінформував його про рішення, був спокійним. На зустрічі ОДКБ вже заявив, що не бачить у цьому загрози.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО: дивіться відео