На популяризацію козацьких пісень тепер гроші виділятиме ЮНЕСКО. Щоправда, фінансуватимуть лише конкретні проекти, і їх має запропонувати українська сторона. Якщо проект до 100 тисяч доларів, то кошти дадуть одразу. Якщо потрібна більша сума, то доведеться чекати до двох років.

Тим часом учасники гурту "Криниця" без грошей та відмашки чиновників уже популяризують свою пісню. Як колись їхні батьки, передають народні мотиви своїм дітям та внукам.

Двічі на тиждень 27 років поспіль, незалежно від погоди чи кількості справ, вони обов'язково збираються у місцевому будинку культури в містечку Підгородне на Дніпропетровщині. Всього учасників вісім. Наймолодшому з них – 53, а найстаршому – 82.

Читайте також: Бельгійське пивоваріння визнали культурною спадщиною людства

Їхніх пісень немає у відомих збірниках. Криничани співають тільки те, що колись чули від своїх батьків. Підгородна – територія Нижньої Наддніпрянщини. Саме звідси розпочиналося українське козацтво. Тож у тутешньому фольклорі описують походи та долі найвідоміших атаманів. Унікальною є і техніка виконання – без акомпанементу у три голоси.

Такі пісні на Дніпропетровщині виконують ще два гурти – "Богуславочка" та "Первоцвіт". Їхні учасники теж люди похилого віку. Молодь цих творів уже не знає.

Читайте також: Як українка стала провідною солісткою Американського театру балету