Трохи історії
2 грудня 2010 року. Цюрих. Вперше ФІФА вирішує обрати одразу двох господарів Чемпіонатів світу – 2018 та 2022 років. До цього завжди обиралося по одному господарю за сім років до проведення самого Мундіалю. Така поспішність викликає підозру у "нечесній грі", особливо коли стає відомо про країн, які перемогли – Росія у 2018 році та Катар у 2022 році. Розслідуванням про корупцію у вищому керівництві ФІФА починає займатися ФБР та Служба зовнішньої розвідки Німеччини. Однак тодішній президент організації Зеп Блаттер протримається на посаді аж до 2015 року. І лише під тиском інших учасників організації подасть у відставку. Його замінить Джанні Інфантіно.
Читайте також:
Щодо самого Зепа Блаттера, то він має одразу три українські нагороди – орден "За заслуги" I ст, орден князя Ярослава Мудрого III ст, орден князя Ярослава Мудрого II ст.
Що Україна робить в цей час? Україна готується до проведення Євро-2012. Як – це вже інше питання, з будівництвом стадіонів, аеропортів та інфраструктури. Щодо чемпіонату в Росії мова поки не йде – попереду ще Чемпіонаті світу у Бразилії 2014 року (куди ще треба пробитися – не вдалося), Чемпіонат Європи у Франції 2016 року (пробилися, виступили невдало). Це 2010 рік. Росія – добрий сусід після обрання Віктора Януковича на посаду президента України і підписання славнозвісних "Харківських угод". Ніякої війни на Донбасі, анексії Криму та тисячі вбитих українців.
Чемпіонат світу. Бойкот?
20 лютого 2014 року. Саме цю дату прийнято вважати початком анексії Криму і початку військової агресії Росії проти України. Олімпіада в російському Сочі закінчиться лише через три дні – 23 лютого. Історія України в це день поділилася на "до" і "після". Росія – ворог.
Лише через півтора року – 25 липня 2015 року в Санкт-Петербурзі – відбудеться жеребкування відбіркового турніру до ЧС-2018. Україна бере участь. До цього часу Україна вже встигла підписати другі "мінські угоди"