Активіст Андрій обурюється: люди смітять, а йому щомісяця доводиться прибирати. Утім по-іншому не може. Бо й сам тут часто відпочиває. Іванко теж прийшов з татом прибирати берег. Хлопчик розповідає, що за годину назбирав близько п'яти мішків сміття.

Що тільки не потрапляє до рук активістів. Вони лазять хащами і визбирують недопалки, упаковки і банки з-під їжі. Та найбільше тут скляних і пластикових пляшок. Півсотні мішків вони назбирали – за лічені хвилини. Ось скло пан Олександр знайшов біля води.

Дуже прикро, коли ось такі знахідки. Вони можуть викликати трагедію. Але також не можна забувати, якої шкоди завдає пластик. Ось ці пивні пластикові пляшки в природних умовах перегнивають до 400 років, вбиваючи все навколо. Виділяючи шкідливі смертельні концерогени,
— пояснює активіст Олександр.

Сміття активісти сортують, аби його було легше утилізувати. розповідають, що скло збирають окремо і потім здають на переробку, а пластик та інше сміття – окремо, і потім відвозять на полігон для утилізації.

Лише на цьому острові активісти зібрали 5 тонн сміття. За чистотою київських пляжів мали б стежити комунальники. На це з міського бюджету дають понад 2 мільйони гривень. Утім влітку цей непотріб звідси не вивозили.

Цей острів і справді – не їх територія, кажуть у комунальному підприємстві "Плесо". І прибирати тут вони – не зобов’язані. Натомість активісти не чекають, поки тут поділять територію, а самостійно прибирають пляжі вже шостий рік поспіль.

Авто сюжету — Євгенія Коваленко.