Та самій будівлі не судилось дожити до перемоги. Вона згоріла в ніч з 18 на 19 лютого. А більшість людей, які знайшли тут прихисток, вдалось врятувати.
Офіційно підтверджено загибель двох людей внаслідок підпалу Будинку профспілок. Очевидці і сьогодні кажуть, більшість таки вдалось евакуювати.
Власники будинку - Федерація профспілок взялися за відновлення історичної будівлі. Роботи почались лише минулого місяця. Дозвіл від Генпрокуратури було отримано лише у липні - до того будинок і те, що в ньому, вважалося речовими доказами. Чи не найбільше дісталося прес-центру.
За місяць робіт розчистили територію до п'ятого поверху. Вже вивезли близько трьох тисяч тон сміття. Будівельники намагаються добратися до несучих конструкцій, щоб визначити їх технічний стан. Від результатів експертизи залежить - чи будуть наступні етапи - капітальний ремонт, відновлення фасаду будівлі. Кошти акумулюють у благодійному фонді, вже зголосилося чимало іноземних спонсорів. Орієнтовна сума ремонту 60 мільйонів гривень.
Експерт з обстеження будівель Артем Білик, під час Євромайдану на своїй машині вивозив поранених, у тому числі із Будинку профспілок. Останнього вивіз за годину до пожежі. Як фахівець оглядав будівлю 22 лютого - аби убезпечити людей від тих зон, де існувала погроза обвалення.
Перший поверх відремонтованого будинку профспілок планують віддати Музею Євромайдану. Нагадаємо, основними підозрюваними у підпалі будівлі Генпрокуратура називала спецпідрозділ "Альфу". Більше про результати слідства нічого не відомо.