І як не бідкаються нардепи, що в лютому пільги їм суттєво урізали, але охочих отримати відповідний статус із усім додатком до нього вистачає. Лише понад 300 чинних народних обранців, які встигли відчути усю депутатську "дольче віту", йдуть знову на вибори. Найбільше нарікань у представників законотворчого олімпу – на низькі зарплати. Тепер щомісяця депутатові нараховують 5 тисяч гривень за роботу. Хоча це не враховуючи коштів на помічників, працю на округах та проживання.

Депутатський номер із двома кімнатами, краєвидом на Дніпро на відстані кількох хвилин ходьби від парламенту. Депутати від такого крутять носом.

Та зараз усе суттєво спростили, номерів та квартир народним обранцям не орендують, а просто компенсують витрати на житло з розрахунку 600 грн на день. Серед скасованих пільг – безкоштовний проїзд, проте витрати на транспорт у депутатському бюджеті залишились.

Депутати полюбляють прирівнювати себе до звичайного люду, мовляв, привілеї їм не потрібні. Проте, чи готові спуститися на Землю та скасувати недоторканність, нардепи мовчать. Пані Герман узагалі не знає, які пільги в неї залишились. Адже одразу, каже, від них відмовилась. А й справді, для чого їй ті пільги, коли вона дозволяє собі жбурлятися сумками Шанель на робочому місці. Один такий аксесуар, до слова, коштує як десять бронежилетів.

Відпочивати депутати полюбляють, тому відпустку тривалістю 45 днів залишили. Такі довгі канікули, до прикладу, у шахтарів. Навантаження гірника та народного обранця, мабуть, вважають тотожними. Хоча тепер на вакації нардепи їдуть скромніше, без звичних 60 тисяч від держави в кишені. Бюджет на лікування їм також не передбачений.

Якщо пільг немає, можна їх створити та домалювати. Чим депутати нерідко грішать. До прикладу, паркуються, де душі заманеться.

Кандидати, які мріють потрапити в будівлю під куполом, одразу попереджають: вищі зарплати вкрай необхідно повернути, аби в нардепів не було спокуси зловживати своїми мандатами.