Вірш Тараса Шевченка організатори проекту обрали не випадково: у 2017-му "Садку..." виповнилося 170 років. Героями відео стали Джамала, Саша Кольцова, Остап Ступка, Віктор Бронюк, Анна Панова та Юрій Марченко.
"Ми запросили зірок продекламувати переклад всесвітньовідомого вірша Тараса Шевченка "Садок вишневий…". У такий спосіб ми хочемо не лише відзначити 170-річний ювілей одного з найпопулярніших українських віршів, але й показати, що німецькою він звучить так само мелодійно, – сказала директорка Goethe-Institut в Україні Беате Кьолер. – Учасники нашого відеопроекту володіють німецькою мовою на різному рівні. Наприклад, Джамала добре говорить німецькою, а телеведуча Анна Панова та актор Остап Ступка знають лише кілька слів. Але всі герої впоралися з віршем однаково чудово!".
На зйомках Джамала порівняла німецьку мову з джазом та розказала про свій досвід вивчення цієї мови: "Я почала ходити на курси, аби вступити у Цюрихську консерваторію. Потім почала співати арії Вагнера, зрозуміла, які вони глибокі та чуттєві, і переконалася, що німецька може бути милозвучною".
Актор Остап Ступка запевнив, що за потреби вивчив би німецьку: "Я переконаний, якщо серйозно візьмуся за це, то точно подужаю. Мені близька мета проекту – ініціювати культурний діалог та заохотити українців різного віку до вивчення мови. В реаліях сьогодення це дуже важливо".
Участь у проекті стала першим досвідом читання тексту німецькою мовою, а тим більше у віршованій формі, для телеведучої Анни Панової: "Мені хочеться, щоб українці ставали більш освіченими, а значить – більш вільними. Тому, якщо проект підштовхне когось вивчати ще одну іноземну мову, наприклад, німецьку, і розширювати свої горизонти – це буде чудово".
Режисером відеопроекту стала Анастасія Буковська. Відео супроводжує пісня "Колискова", слова до якої написав Сергій Жадан, музику – Олег Каданов, а виконали гурт "Лінія Маннергейма" і Саша Кольцова.
Українсько-німецький рік мов офіційно стартує вже 9-10 вересня. Першою масштабною подією стане Фестиваль-відкриття на Контрактовій площі у Києві. У його програмі – концерти німецьких та українських гуртів, наймасовіший урок німецької, майстер-класи з робототехніки, театральні вистави, Літературний сад просто неба та багато іншого.