Наймасштабніша кібератака в історії України

Медіахолдинг ТРК "Люкс", до складу якого входить й 24 Канал, одним із перших зазнав атак, проте попри перешкоди ми й далі продовжуємо працювати.

Читайте також: Хакерські атаки в Україні: список компаній, вражених вірусом Petya.A

Вдень 27 червня комп’ютерні системи десятків держустанов та приватних компаній Україні зазнали неймовірно потужної кібератаки вірусу-вимагача з дивакуватою назвою Petya.A.

Комп'ютери просто-напросто блокувались, а на погаслих екранах з'являлись повідомленні із вимогою сплатити 300 доларів США.

Вірус-здирник вимагає 300 доларів


Вірус-здирник вимагає заплатити 300 доларів в біткоїнах

Жертвами хакерів стали близько 20 українських банків, ЗМІ, державні установи, енергетичні компанії, мережі супермаркетів, метрополітен Києва і навіть Чорнобильська АЕС.

У СБУ вже встигли заявити, що кібератака була спланована заздалегідь. Ймовірно, вірус потрапляв у систему через лінк у листах, хоча експерти припускають, що він міг мати й інше походження.

У спецслужбах говорять про "російський слід" цих атак. Хоча в Росії кажуть, що вони самі страждають від кібернападів, зокрема, на один з таких напередодні скаржилась російська компанія "Роснефть".

Вірус-здирник вже встиг поширитись країнами Європи і навіть мігрувати у США.

Станом на вечір 27 червня відомо, що завдяки вірусу Petya.A хакери вже встигли заробити приблизно 3 тисячі доларів.

Як вберегтись від небезпечного інтернет вірусу читайте у короткій інструкції.

1. Обов'язково користуйся антивірусами. Virus #Petya блокує Avast, тоді як антивірус "Касперський" його не бачить.

2. Не завантажуй сторонні програми і файли. Перевіряй файли антивірусом і власним розумом перед відкриттям.

3. Не переходь за сторонніми підозрілими посиланнями, у тому числі, з соцмереж. Особливо, якщо вони надійшли від невідомих тобі користувачів.

4. Онови операційну систему, браузер і антивірус до останніх версій.

5. Налаштуй резервну копію всіх необхідних тобі в роботі файлів за допомогою DropBox чи інших аналогічних програм – у випадку, якщо твої файли будуть зашифровані вірусом, ти зможеш відновити старі версії файлів з резервної копії.

6. Кіберполіція радить у випадку виявлення порушень у роботі комп’ютерів, які працюють у комп’ютерних мережах, негайно від’єднати їх від мереж (як мережі Інтернет, так і внутрішньої мережі).

7. З метою запобігання випадкам несанкціонованого втручання в роботу (в залежності від версії ОС Windows) встанови патчі з офіційного ресурсу компанії Microsoft.

8. Якщо ти таки став жертвою вірусу, негайно звертайся в поліцію. Спеціалісти мають прибути на місце події і допомогти тобі чи твоїй компанії.

Теракт у Києві

Вранці 27 червня приблизно о 8:15 в Солом'янському районі стався вибух автомобіля Mercedes.
Як з'ясувалось в автомобілі перебував 39-річний співробітник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, полковник Максим Шаповал.

Читайте також: Внаслідок вибуху в Києві загинув Максим Шаповал: що про нього відомо

В мережі оприлюднили кадри моменту вибуху, на яких видно, наскільки потужним він був.
Військова прокуратура, яка зайнялась розслідуванням цього вибуху, вже кваліфікувала його як теракт.

Відомо, що в автомобіль спецпризначенця підклали вибухівку. За словами голови Київської поліції Андрія Крищенка, поки невідомо, чи вибуховий пристрій було прикріплено зовні, чи всередині авта.
Внаслідок вибуху були травмовані ще двоє перехожих. 27-річна жінка отримала осколкові поранення ніг, а чоловік, 1946 року народження, – осколкове поранення підборіддя.

Під час брифінгу у Києві головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що Максим Шаповал був командиром 1-ої групи спецназу, який звільняв Донецький аеропорт.

Експерти кажуть, що наймасштабніша кібератака в історії України не випадково сталась в один день з вбивством командира спецназу ГУР.