Колегія суддів Окружного адміністративного суду міста Києва під головуванням судді О.В. Кротюка постановила:

1) Визнати протиправними дії Кабінету Міністрів України із встановлення розміру прожиткового мінімуму в Україні на 2015 рік без проведення і врахування результатів науково-громадської експертизи сформованих набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму.

2) Визнати протиправними дії Кабінету Міністрів України із встановлення розміру прожиткового мінімуму в Україні на 2015 рік без проведення і врахування результатів перегляду вмісту наборів непродовольчих товарів, продуктів харчування та послуг для основних соціально-демографічних груп населення.

3) Визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України в частині не вжиття заходів для встановлення прожиткового мінімуму в Україні на 2015 рік в порядку та на підставі положень Закону України "Про прожитковий мінімум".

4) Зобов'язати Кабінет Міністрів України вжити передбачені законодавством заходи та реалізувати наявну компетенцію з метою:

— провести науково-громадську експертизу набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму в Україні;

— провести перегляд вмісту наборів непродовольчих товарів, продуктів харчування та послуг для основних соціально-демографічних груп населення.

5) Зобов'язати Кабінет Міністрів України встановити розмір прожиткового мінімуму в Україні на 2015 рік в порядку та на підставі положень Закону України "Про прожитковий мінімум".

Cуд мотивував своє рішення тим, що встановлюючи прожитковий мінімум на 2015 рік уряд не керувався висновками науково-громадської експертизи, і не забезпечував її проведення. Крім того, судовим рішенням встановлено, що уряд не переглядав набори продуктів харчування, непродовольчих товарів, послуг з 2000 року.

Це означає, що уряд діяв всупереч ст. 19 Конституції України та вийшов за межі своїх повноважень.

Важливо, щоб громадяни знали, що уряд у ході розгляду справи зайняв цинічну позицію, відповідно до якої права позивача діями уряду не порушуються, і, наче Кабмін не має можливості впливати на міністерства економіки, соціальної політики та охорони здоров'я щодо вирахування прожиткового мінімуму та перегляду вмісту "споживчого кошика",
— зауважив Станіслав Батрин.

Він відзначив також сильну громадську позицію судді Кротюка, який у судовому засіданні кваліфікував дії Кабміну як затягування розгляду справи та відмовив у задоволенні клопотань уряду про чергове відкладення розгляду справи.