Втім, сотні працівників хлібозаводів та комбінатів, яких звільнили нібито внаслідок реконструкції, виявилися не готовими до цього.

"Недавно взяла кредит і мені сказали, що мене звільняють. Що мені робить? Я не знаю. А банку гроші треба віддавати... Я хочу працювати на хлібзаводі!", – жаліється працівниця Київського хлібзаводу №12.

"Пропонують роботу, але тільки матерям одиноким... Ну скільки вони в кондитерському цеху можуть запропонувати місць робочих? 10-15? І таку роботу, що вполовину менша зарплата, ніж в нас була: посуд мити, коробки клеїти", – розповідає працівниця Київського хлібзаводу №12.

Деякі підприємства закривають через привабливі ділянки

Приміщення Булочно-кондитерського комбінату з усіма необхідними комунікаціями знаходиться майже в центрі міста, тому думки щодо причин знищення заводу, як експертів, так і столичних мешканців сходяться: невдовзі тут зведуть черговий торговий чи бізнес-центр, який може окупитися, на відміну від нового чи реконструйованого хлібозаводу, за три роки.

"Найімовірніше, що "Київхліб" буде розпиляний на ділянки і проданий забудовникам... або ж ці рештки, які лишаться, будуть вже продані людям, які знають теперішнього мера", – говорить головний редактор видання "Наші гроші" Олексій Шалайський.


Одним з власників "Київхлібу" є колишній зять Черновецького

ВАТ "Київхліб", створене на базі державного підприємства у 1996 році, є одним з найбільших хлібопекарських підприємств України. З півтора десятка заводів у Києві сьогодні залишилося 5. У 2006 році київська влада передала "Київхліб" в приватні руки. Після перепродажу одним з власників активу став колишній зять екс-мера Києва Леоніда Черновецького В'ячеслав Супруненко. З 2011-го року його розшукує Інтерпол.

"Ми свої зауваження акціонерам висловили, вони зараз ситуацію виправляють, але інциндент некрасивий. Там вкладено... десь біля 10 мільйонів гривень в придбання нового обладнання. Воно буде змонтовано на цих площах, і ми будемо мати там новий завод", – каже голова КМДА Олександр Попов.

"Київхліб" закриває підприємства через неконкурентоспроможність?

Втім, йдеться про нове обладнання для кондитерського цеху 12-го хлібозаводу, як повідомили у "Київхлібі". А саме хліб там виробляти вже не будуть. У самому холдингу також заявили, що підприємства закриваються через... неконкурентоспроможність. Минулої осені у Київській області збудували новий сучасний хлібозавод "Кулиничі", який виготовляє 250 тонн продукції на добу. Власник - регіонал з Харкова Володимир Мисик, який тієї ж осені став депутатом Верховної Ради.

Президент Янукович особисто був присутній на відкритті заводу "Кулиничі" під Києвом, а під час візиту на Херсонщину минулої осені навіть поділився враженнями від кулиничівської продукції.

"І от в цьому магазинчику є кава, є напівфабрикати, і там продавець обслуговує людину, яка приходить. Булочка, круасани з маком, з повидлом - на вищому рівні!" – розповідає Президент України Віктор Янукович.

Політики звинувачують "Кулиничі" у нечесній конкуренції

На сьогодні харківські "Кулиничі" вже освоїли ринки 6 областей України, де з їхнім приходом закривалися місцеві хлібозаводи. У столиці ще однією з причин закриття заводів "Київхліба" називають нечесну гру на ринку збуту хлібопродукції.

"Вони домовляються через хабарі... просто перекуповують у великих торгівельних мережах право продавати свій хліб. Тому, наприклад, в Святошинському районі зараз хліб заводу № 12 витискається, майже не продається, а "Кулиничі" продаються", – говорить член Політради ВО "Свобода" Юрій Ноєвий.

"Кулиничі" кличуть до себе звільнених працівників

Завод "Кулиничі", що під Києвом, планує розширювати виробництво, тому усіх звільнених працівників з київських заводів кличе до себе на роботу.

Однак звільнені працівники не поспішають приймати запрошення - стверджують, що насправді зарплату на "Кулиничах" пропонують не таку щедру, як озвучує директор. Крім того, нарікають на те, що кулиничівський хліб виготовляється за іншою технологією, тому втрачає в якості. Споживачі підтверджують, мовляв, деякі фірмові МАФи у Київській області навіть довелося зносити.

Хліб, який випікають "Кулиничі", зовні майже не відрізняється від того, до якого звикли кияни. Наприклад, улюблений багатьма "Білоруський" мав навіть таку ж саму назву, доки "Київхліб" не висунув офіційну претензію новому виробнику, після чого "Кулиничі" назвали свій хліб "Біла Русь".

В Укрметртестстандарті звертають увагу, що споживачам слід ретельно читати інформацію, яка є на хлібній упаковці.

Опозиція пропонує повернути "Київхліб" у державну власність

Щодо "Київхлібу", то опозиція підготувала законопроект щодо реприватизації концерну і внесення його до переліку об’єктів державної власності, які не підлягають приватизації.

Щоправда, шанси ухвалення такого рішення можна оцінити за успіхами інших ініціатив опозиції.