Раніше слідство мало докази, сьогодні ж кажуть, що його вели упереджено
Напередодні адвокат головного підозрюваного Павло Заваригін клопотав про додаткове розслідування, мотивуючи своє прохання неповнотою зібраних доказів. Суд це клопотання задовольнив. Сторона захисту також вважає, що у матеріалах справи багато суперечностей, а слідство було проведено упереджено.
Нагадаємо, раніше слідчі запевняли, що провина колишнього ректора та його спільників беззаперечна, мовляв, слідство має всі докази.
“Оскільки у справі проходять 5 потерпілих, яким на час скоєння злочину не виповнилося ще 16 років... ми не можемо розголошувати обставини та деталі цієї справи. Крім того, судом було ухвалено рішення щодо закритого розгляду цієї справи, оскільки йдеться про тяжкий злочин, який скоювався впродовж тривалого часу”, - сказала заступник керівника прес-служби прокуратури Києва Надія Максимець.
Тодішній міністр МВС Юрій Луценко особисто ознайомився зі справою
Втім, сьогодні начальник УБОЗ у Київській області Едуард Свінцицький каже, що не пам'ятає деталей цієї справи. Його колеги з головного управління повідомили Телеканалу "24", що всі слідчі, які вели справу Михайлова, вже вийшли на пенсію.
На відміну він нинішніх працівників МВС їхній колишній керівник Юрій Луценко деталі справи пам'ятає дуже добре.
“Я абсолютно переконаний, що ця людина є аморальною. Я бачив жахливі речі з цієї кримінальної справи... Якщо сьогодні суд став просто частиною виконавчої влади і діє виключно за вказівками згори, випускає таку людину, то очевидно, що це є характеристикою нинішньої влади”, - екс-міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.
Колишній ректор у 2004 році був довіреною особою кандидата в президенти Віктора Януковича
Нагадаємо, після арешту в квартирі Михайлова вилучили 180 тисяч доларів, диски з порнографічною продукцією й записну книжку з номерами телефонів впливових політиків.
Колишній ректор у 2004 році був довіреною особою кандидата в президенти Віктора Януковича.
Справу Михайлова розглядають за старим кримінально-процесуальним кодексом, який передбачає повернення матеріалів на додаткове розслідування. Зазвичай, кажуть юристи, це відбувається на перших засіданнях, коли суддя вже має уявлення про обставини злочину. Справу Михайлова відправили на дорозслідування після 4 років судової тяганини.
Тим часом голова Шевченківського райсуду Києва звернувся до Вищої ради юстиції з поданням про звільнення судді Андрія Осаулова за порушення присяги у зв'язку з прийняттям рішення на користь екс-ректора Михайлова. Якщо ВРЮ зробить відповідне подання, остаточне слово має сказати Верховна Рада.
Ще одна справа про педофілів
Вже більше двох років за ґратами без вироку суду перебувають також звинувачені у розбещенні неповнолітніх - відомий акордеоніст Ігор Завадський та його адміністратор Андрій Бригида. Адвокат підозрюваних на кожному судовому засіданні просить змінити міру запобіжного заходу через стан здоров'я підопічних.
Втім, суд бере до уваги висновки лікарів СІЗО, які зазначають, що за ґратами дотримуються усіх медичних рекомендацій, включно з відвідуванням ув`язненими басейну. У справі Завадського допитано всіх потерпілих, крім одного, який не з`являється в суд. Ще один відмовився від своїх свідчень на першому ж засіданні.
Завадському та Бригиді загрожує до 12 років ув'язнення. Михайлову та його спільникам - до 15 років позбавлення волі. Щодо першої справи - юристи певні, що буде обвинувальний вирок, не дивлячсиь на те, що деякі потерпілі не визнають себе такими . Щодо другої - вже зараз не очікують, що вона буде доведена до кінця.