Люди почали збиратися на майдані ввечері 21 листопада. Через три дні збирається перше віче – понад сто тисяч людей. Вимога поки що одна – підписання Угоди про асоціацію. Віче 1 грудня переростає у штурм Адміністрації президента. "Беркут" вдруге йде у наступ. Жорстоко б'є усіх, хто не зміг втекти.

Один стояв на моїй голові. Спеціально, щоб я головою не міг порухати. У мене була вибита щелепа і зламаний ніс. Ще двоє співробітників стояли на моїх ногах. Спеціально стояли на суглобах, розвели мені ноги, стояли на суглобах, щоб мені якщо що, завдати болю. І ще один співробітник стояв у мене на статевих органах, – розповів активіст Майдану Єгор Превір.

19 січня 2014 почались протистояння на Грушевського

Наступний перелом у протистояні – 19 січня. На Водохреще, попри мінусову температуру, людей цинічно поливають із водометів. Активісти намагаються штурмувати Верховну Раду України. Це – відповідь на так звані диктаторські закони, яким зокрема передбачена була заборона виходити на вулицю в касках.

Не до свята Водохреще було трускавчанину Іванові Курію. Ми зустрілись з ним за кілька годин до виїзду в зону АТО. Він – доброволець в Національній гвардії. Згадує свій перший досвід бою – на Майдані.

Мене так лупцювали, що на мені хокейний захист потріскав. Ніякий відділок міліції не хотів приймати – все було занято. Ну і вони кажуть: що робим? Веземо назад до "Беркуту". Я коли почув, що мене везуть до "Беркуту", я почав просто молитися, – розповів він.

22 січня – День соборності України. І перші загиблі. За соборну Україну гинуть білорус Михайло Жизневський та віременин Сергій Нігоян. Однак найтрагічнішим в історії євромайдану став ранок 20 лютого. Він починається воєм сирен швидких. Снайпери з дахів будинків розстрілють майданівців – Небесну Сотню.

Винних у загибелі Небесної Сотні досі не знайшли

Через день після загибелі і емоційного виступу сотника Володимира Парасюка втікає Янукович. Нова влада зі сцени Майдану обіцяє покарати винних.