Ковалі встановили тут старовинний ковальський міх. Ним роздмухують полум’я. Майстри демонструють свою майстерність перед враженими відвідувачами. Є тут і більш сучасні технології, але все одно все виготовляють вручну.
Дмитро Оводенко займається ковальською справою вже понад 10 років. Спочатку для нього це було просто хобі. Нині він виготовляє дуже потрібні речі для бійців АТО.
Сьогодні ми робимо скоби для бійців АТО для побудови бліндажів-настилів, накриття із колод, щоби міни не рушили і не вбивали людей. Потрібно дуже багато скоб, тому ми і робимо це,
— пояснив майстер.
Пан Дмитро розповів, що за день може виготовити зо дві сотні скоб. Це може зробити і на верстаті, але ручна робота — особлива. Так скоби виходять міцнішими, а це береже життя солдатів.
Навпроти ковалів — стенд із луками. Андрій Сєлєванов виготовляє їх власноруч, за власною технологією. В його асортименті є луки будь-якого розміру, на будь-який смак. Хоч ні спортивною, ні мисливською зброєю такі не вважаються, вони підійдуть тим, хто захоче організувати середньовічне дозвілля.
У середині виставкового центру не менш цікаво. Поки одні стоять в чергах, аби придбати ножі, спортивне або медичне спорядження, інші спостерігають за різними виставами.
Наприклад, можна спробувати себе у метанні ножів. Сергій Шадрін каже, що займається цим вже десять років та досі вважає, що ще не навчився. Ділиться з нами секретом, як влучити точно в ціль.
Також є можливість постріляти з лука, повчитися східних бойових мистецтв або, що вкрай важливо під час війни навіть для дітей, спробувати себе у польовій реанімації.
За перший день ножове шоу відвідали кілька тисяч людей. Ті, хто не встиг, мають нагоду побачити його ще завтра.
Автор — Володимир Рунець.
Дивіться також: Кримчанин віз в Україну арсенал кілера