Втім, цьогоріч окрім богатирських та лицарських турнірів тих часів, в програмі вирішили поєднати історичну тематику та сучасність. І запросили байкерів.
“Девіз нашого фестивалю - створити міст між минулим та майбутнім. Як ви знаєте, раніше був кінь - наша конячка, на сьогоднішній день, це ніби як символічно, є залізний кінь - мотоцикл. Насправді це науково-технічний рух прогресу. І без цієї конячки, без розуміння, що таке швидка їзда, не було б технічного прогресу”, - каже автор проекту "Парк Київська Русь" Володимир Янченко.
Власників залізних коней у парку зібралося близько двох сотень. Хлопці зізнаються, щоб не сидіти у задушливому Києві, їхали сюди із задоволенням аби на фестиваль подивитися і себе показати.
“Ідеологія нашого клубу – ми дуже любимо нашу країну, а людина, яка любить свою країну повинна знати свою історію. Тому ми тут. Чоловік на коні – це добре, на сьогодні є також чоловіки, які їздять на залізних конях”, - каже представник київського мотоклубу "Skulls MC" Олександр Пікалов.
Кияни вже давно чекали на відкриття нового сезону у парку, аби поринути у вир історії.
“Дуже гарна атмосфера, тональність, єднання з організмом, з навколишнім середовищем. Ну взагалі все добре, гарно і по формі, і по змісту”, - каже відвідувач Володимир.
“Виступ козаків з батогом, з мечем просто шикарні. В мене немає слів. В мене мурашки по шкірі бігали, коли вони виступали. Відкриття - супер”, - каже відвідувачка Тетяна.
Тож попереду на відвідувачів парку чекатимуть ще п'ять масштабних історичних міжнародних фестивалів. Наступний відбудеться менше, ніж за місяць.