Організатори турніру кажуть - у такому змаганні кінь може взяти участь тільки один раз в житті, а результат - вплине на усю його подальшу долю. Підготовка заводчиків та екіпажів дуже інтенсивна, втім, називати фаворитів ніхто не береться.

“По-перше, досить рівна команда підібралась, тому дуже тяжко сказати, хто буде фаворитом, хто ні. Знаєте, фінішний стовпчик покаже - хто точно буде фаворитом. І кінь може “зазбоїти”, або перейти з "рисі" на "галоп" - і тому може їхати першим, а в результаті може прийти і останнім”, - розповідає директор Київського іподрому Ярослав Максимчук.

Майстерність у сідлі демонстрували і поза біговою доріжкою. Учасники екстремального кінного шоу зізнаються - задля такого видовища, тренувалися довго, але по-секрету кажуть - вміння поводитися із конем в українців на генетичному рівні. Вірять, що навіть у сучасному світі є місце для справжніх козаків.

“Ми і є справжні козаки, ми не тільки на коні, а і без коня відчуваємо себе козаками. Ми нащадки тих славних лицарів. Єдина різниця - що ми зараз на війну не ходимо і все”, - каже козак-екстремал Олег Юрчишин.

Попри високий рівень змагань та маститість жеребців, українським змаганням ще далеко до світових дербі, скаржаться організатори. Кількість гостей невелика, втім, після майже повного занепаду цього виду спорту в 90-х, навіть тисяча глядачів - досягнення. Кажуть, надії на майбутнє - дуже оптимістичні, збільшується кількість кінних заводів, підготовка тварин щоразу стає серйознішою, а на змагання приходять цілими родинами.

“Вчора були в зоопарку, було море захоплення. Сьогодні вирішили продовжити знайомство з тваринами. Спочатку конячок побачив - дуже був задоволений, а потім собачок”, - кажуть Ігор і Станіслав.

Нагороди розіграли в 4-х номінаціях - призи отримали кращі “рисаки” у різних вікових категоріях, вшанували і коней-"ветеранів", які, попри поважний вік, готові до спортивних досягнень. Для усіх бажаючих провели також міні-уроки з верхової їзди, а найазартнішим за символічну винагороду запропонували вгадати переможців.