Дослідження, проведені санепідемстанцією показали, що після сильних злив кількість кишкової палички у цих водоймах значно вища за норму.

"Вся вода, яка в місті вона іде у Дніпро. Або прямо, або через зливову каналізацію воно поступає до Дніпра. А це наші машини, наше сміття з вулиць. Це все поступає у Дніпро", - каже співробітник Центральної СЕС МОЗ Тетяна Рахімова.

Голова міськадміністрації Олександр Попов рекомендує киянам обмежити своє перебування на названих пляжах, однак зауважує, що силоміць ніхто нікого витягати з води не буде. Утім, проблема полягає в тому, що на закритих пляжах немає жодної інформації про небезпеку для здоров`я відпочивальників.

"Якщо чесно, ми тут не бачили ніяких табличок. Ось пляж, як він був до цього, так він і є. Тут купаємося на матраці. У нас матрац є великим. І ми всією сім'єю купаємося", - каже відпочивальник.

"Ми просто не місцеві, ми навіть не знаємо що тут, де тут. Навіть немає повідомлення, що заборонено купатися. Ми такого навіть не бачили", - каже відпочивальник.

Серед тих, хто купається на закритих пляжах справді більше приїжджих, ніж місцевих. Після того як люди дізнаються про загрозу, бажання купатися в більшості відпадає.

Обізнаних громадян теж можна знайти на пляжах. Ці люди здебільшого просто гріються на сонечку.

"Говорять же, що не можна. Вода ніби як не підлягає купанню. За санітарними нормами. Ось коли дозволять, тоді купатимемося. А поки сонячні ванни приймаємо. Можна ж ? Думаю, що це можна", - каже відпочивальник.

"А люди, якщо буде тепло і захочуть піти відпочити, то вони прийдуть, сядуть, але купатись в цій воді не можна на даний час. Не стільки купатися, страшне те, щоб не пити ту воду. Але людина коли купається, може проковтнути її", - каже співробітник Центральної СЕС МОЗ Тетяна Рахімова.

Якщо пообіді на закритих пляжах відвідувачів не багато, то у ранні години, за свідченнями місцевих, любителів ранкових купань біля водойм з`являється дуже багато. І наврядчи хтось із них підозрює про загрозу.