За іронією долі, вулиця Щорса, за результатами громадських обговорень має бути перейменована на честь того, проти кого червоний командир воював — полковника армії УНР Євгена Коновальця, вбитого у 1938 році агентами НКВС.
За словами Олександра Бригинця, який займався цим питанням в Київраді, жителі вулиць, які будуть перейменовані, жодних незручностей від цього не відчують. Таблички на будинках змінять, проте людям міняти паспорти і ставити печатки не доведеться, лише у випадку, якщо вони захочуть продати помешкання, де проживають.
В Україні досвід маштабного перейменування вулиць вже є. Те, що роблять зараз в столиці країни — ще на початку 90-х років зробили у Львові.
Наприкінці 80-х років у Львові було прийнято рішення щодо збереження історичних назв, які були ще від попередніх часів, а в 91-му році було перейменовано 309-ть вулиць, в 93-му — ще 337-м,
— каже начальник відділу культури і мистецтв Львівської міської Ради Оксана Челепис.
Те, що починають зараз робити у Києві, та вже давно зробили у Львові, поки не відбувається у містах та селах на півдні та сході України. Наприклад, один з найдовших у Європі проспектів у Запоріжжі й досі носить ім'я Леніна.
Нагадаємо, питання зміни назв для вулиць знову заболіло українцям після Революції Гідності, коли почали падати пам'ятники Леніну.
Водночас, ще два роки тому за даними довідника про адміністративний устрій в Україні вулиць, названих на честь лідерів СРСР було у 20 разів більше, ніж пов'язаних із незалежністю.