До того ж, спеціального закону ухвалювати не потрібно, пояснюють в КМДА, за недопалки платитимуть так, як за викинуте в недозволеному місці сміття.
“Починаючи від того, хто кинув недопалок, до того, хто викинув сміття не там, де потрібно. Сьогодні нам закон це дозволяє зробити. Для фізичної особи штраф від 340 гривень до 1300, а для людини, яка є керівником підприємства, або підприємцем, працює штраф від 850 гривень до 1700”, - каже перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.
Кияни та гості столиці із намірами міського керівництва здебільшого згодні. Втім хоч штрафи у 1300 гривень людей лякають, дехто зізнається - смітниками користуються не завжди.
“Буває - в урну, а іноді - під тротуар”, - зізнається Олександр.
“Та ні, то забагато. Можна 300 спочатку, а не 1300, 300”, - сказав Ярослав.
“В залежності яка сума? Якраз нормально. Кидати не будуть. А я думаю, це штраф не для того, щоб стягнути з людей кошти, а щоб наш народ навчився культури”, - кажуть Наталія та Іра.
Водночас в КМДА кажуть, більше 1000 гривень штрафу ніщо порівняно зі світовими заходами боротьби з тими, хто смітить на вулиці. Наводять приклад - у Сінгапурі порушникам загрожує штраф до 1000 доларів і навіть ув'язнення на декілька місяців. Крім того, пообіцяли у відомстві, найближчим часом у Києві зросте кількість урн та баків для сміття.