За останні місяці ціни піднялися на 500, а то й на 1 500 гривень, і це ще не межа. Потенційні квартиронаймачі цього сезону вже не звертають увагу на зручності в квартирі, чи на місце розташування, ремонт і меблі, – їх цікавить тільки вартість.
Як показує статистика, у нормальних районах столиці більш-менш пристойне житло з меблями подорожчало з 4 000 до 5 000 гривень. Якщо ви хочете знайти двокімнатну поруч зі станцією метро, доведеться викласти не менше 6 000. Найдешевша квартира в столиці без меблів і ремонту обійдеться в 3 000 гривень. І це без урахування комунальних платежів.
Експерти не виключають, що з початком опалювального сезону ціни зростуть ще на 500-1 000 гривень.
Пропозицій не так багато, як може здаватися. Вибір ніби великий, але обирати нема з чого. Навіть не дивлячись на те, що піднімають комунальні платежі, ринок оренди житлових приміщень цілком стабільний,
— розповідають самі ріелтори.
Проте стабільним ріелтори називають тільки столичний ринок. В містах сателітах попит зменшується. Причина в тому, що різниця вартості не покриває транспортних витрат.
Щоб заощадити, люди знімають великі квартири в складчину і заселяються туди сім'ями. Така "комуналка" власників квартир не лякає – головне, знайти тих, хто готовий платити кожен місяць по 6 000-10 000 гривень. Ріелтори кажуть, що власники квартир навіть раді, що у них проживає так багато мешканців: якщо одна сім'я з якихось причин не зможе оплатити внесок, за неї це зробить інша сім'я і навпаки. Тому затримок з оплатою ніколи не буває.