На сьогодні немає жодного органу, який би здійснював систематичний захист прав споживачів.
Громадські контролери вже готуються до перевірок. За їхніми результатами вони обіцяють оприлюднювати рейтинги виробників товарів та послуг. До інспекцій залучатимуть фахівців з безпеки та якості продукції, а товари тестуватимуть в державних акредитованих лабораторіях. На недобросовісних підприємців - позиватимуться до суду. Таким чином громада сподівається змінити культуру спілкування між споживачем і виробником та зробити асортимент магазинів безпечнішим та якіснішим, запевняє один з ініціаторів створення центру, депутат Київради від фракції "Об'єднання Самопоміч" Максим Гапчук.
Європейська практика говорить про те, що будь-які державні чи муніципальні органи контролю за діяльністю виробників чи контролю за якістю товарів, які надаються громадянам здійснюється більш ефективніше тільки за рахунок громадської платформи, саме тому цей досвід переймається в нашому центрі і цей досвід ми будемо і надалі провадити,
— пояснює він.
Наразі юристи Київського міськобласного центру вже підготували звернення до суду зі скаргами на недобросовісних підприємців. Громадські активісти обіцяють захищати інтереси споживачів в усій Київській області.