Журналіст Андрій Павловський у фейсбуці оприлюднив запис розмови сімейного лікаря зі Софіївської Борщагівки та диспетчерки Київської обласної станції швидкої медичної допомоги.

Читайте також Не вистачає лікарів: у Тернополі не справляються з кількістю хворих на COVID-19

Розмова відбулася 3 вересня, мовилося про госпіталізацію пацієнта з підозрою на COVID-19:

  • У 93-річного хворого – підтверджена двостороння пневмонія, але ПЛР-тесту на коронавірус досі немає.
  • Зараз людина відчуває задуху, у нього уражені легені на 70%. При цьому він лежить вдома і "сходить з розуму".

Сімейний лікар наполягав, що хворого треба госпіталізувати. Але диспетчерка у відповідь лише заявила, що місця для "людей з підозрою" в Київській області закінчилися, і що з пацієнтом робити – вона не знає.

Що мені з ним робити? Нехай помирає вдома?
– обурено запитав лікар.

Йому відповіли, що "допомогти не можуть". Адже пацієнтів, у яких пневмонія, але немає підтвердженого тесту на COVID-19 – у лікарні просто не кладуть. Пообіцяли хіба спробувати знайти лікарню, яка візьме пацієнта. Але, мовляв, "не обнадіюйте" його.

Під час розмови з'ясувалося також, що у "швидкої" немає експрес-тестів на коронавірус.

Як відреагувала влада

Згодом Андрій Павловський також розповів і про те, як відреагувала влада на цей неприємний інцидент. Голова комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький повідомив, що це питання обговорять на комітеті.

Там планують запросити актуальні дані щодо заповненості ліжок у лікарнях Києва, де приймають хворих на коронавірус. Також про цей інцидент планують розпитати в головних лікарів.

Якщо підтвердяться факти з журналістського розслідування і ми переконаємося, що офіційні дані не відповідають реальній ситуації, то комітет відреагує максимально жорстко й буде вимагати негайного звіту глави МОЗ і його представників,
– заявив Михайло Радуцький.