За підрахунками директора департаменту ЄВРО-2012, місто Лева відвідали понад 400 тисяч туристів і збагатили місто на півмільярда гривень, йдеться в сюжеті ТСН.

"Важливо не втратити того темпу, темпу промоції міста, темпу по залученню туризму і співпраці з туристичним бізнесом", — наголошує директор департаменту "ЄВРО-2012" Олег Засадний.

Після турніру в місті залишаться відремонтовані дороги, новий аеропорт і стадіон. У летовища справи йдуть непогано – там відкрили з десяток нових рейсів.

А от зі стадіоном наразі нема такої фінансової певності. Річний бюджет утримання "Львів-Арени" становить 20 мільйонів гривень. Щоб хоч якось заробити ці мільйони, стадіон планують використовувати не тільки для спорту — організовувати екскурсії, концерти, дискотеки і навіть весілля. Наразі торгівці символікою розпродують крам за зниженими цінами. Рахують прибутки також власники ресторанів і готелів.

Напередодні ЄВРО світові медіа створили негативний імідж Україні. Втім, хто таки зважився сюди приїхати — були в захопленні від міста, сервісу, цін тощо, — зазначив гендиректор гостелю, де розміщувалася офіційна делегація УЄФА, Удо Хайне.

"Багато вболівальників обіцяли уже невдовзі знову сюди повернутися. Але наразі це тільки слова, реальної броні ще немає", — додав він.

Що точно є — то це кошти УЄФА, виділені на благоустрій постраждалої внаслідок проведення ЄВРО-2012 території. За ці гроші вже з наступного понеділка почнуть демонтувати фан-зону, потім переорють і заново засіють травою понищені газони, поміняють побиту бруківку та бордюри. Також кілька крісел, що не вцілили на "Львів-Арені", замінять новими.

Нагадаємо, міський голова Олександр Лук’янченко розповів, що за три тижні проведення чемпіонату Європи з футболу у бюджет Донецька надійшло додатково 300 мільйонів гривень.