Пік активності кліщів припадає на квітень – травень. З початку 2021 року через їхні укуси до медиків за допомогою звернулись 40 жителів Львівщини.
Цікаво Кліщовий енцефаліт: знайшли спосіб лікування та профілактики
Через укуси кліщів хворобу Лайма виявили в 11 жителів області
Головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Тімко-Іванченко розповіла, що підступність кліщів полягає у тому, що вони присмоктуються до тіла людини непомітно та безболісно. Через це комах виявляють на наступний день після присмоктування, а то й пізніше.
Кліщі – істоти малоприємні, вони прокидаються і виходять на "полювання" з березня по листопад, а у раціоні їхнього харчування впродовж всього життя – виключно кров, у тому числі й людська,
– зазначила Тімко-Іванченко.
Лікарка додала, що у 2021 році за допомогою до медиків через укуси кліщів звернулися 40 людей. У 2021 році хворобу Лайма діагностували в 11 жителів області.
"Хвороба Лайма діагностована за І квартал 2021 року в 11 осіб проти 18 за аналогічний період минулого року. За 2020 рік на Львівщині зареєстровано 169 випадків хвороби Лайма (бореліозу) проти 241 у 2019 році", – розповіла Тімко-Іванченко.
Чим небезпечна хвороба Лайма
Хвороба Лайма (бореліоз) – це інфекційне захворювання, яке може мати хронічний або гострий перебіг. Вона уражає серце, суглоби, нервову систему та шкіру. За інформацією медиків, ризик зараження на бореліоз залежить від тривалості присмоктування. Якщо кліщ був на тілі менш як добу ймовірність інфікування доволі мала. Проте, якщо кліщ був на тілі понад 3 доби, ймовірність зараження бореліозом становить майже 100%.До теми Як вберегтися від кліщів і не підчепити інфекцію: важливі поради
Як вберегтись від укусів кліщів
Головна санлікарка Львівщини розповіла, що вберегтись від укусів кліщів можна, якщо дотримуватись кількох простих правил:
- Для відпочинку на природі потрібно одягати світлий одяг, який закриває відкриті ділянки тіла. Після відпочинку потрібно обов'язково оглядати один одного, щоб переконатися, що на тілі немає кліщів.
- На відкриті частини тіла потрібно наносити репелент, який відлякує кліщів. Такі засоби продаються майже в усіх магазинах та аптеках.
- Відпочивати потрібно на сонячних, відкритих галявинах, а не біля кущів. Також потрібно ходити лише посередині стежки.
- Якщо кліщ таки присмоктався, слід не панікувати. Найважливіше грамотно його видалити. Найкраще це зробити у кабінеті медзакладу.
- Про укус кліща слід повідомити сімейного лікаря, який надасть усі необхідні рекомендації.
- Щоб запобігти розмноженню іксодових кліщів на присадибних ділянках та в садах, потрібно знищувати сухе листя та травостій і регулярно викошувати траву.