Сам вхід до львівської ратуші став схожим на термінал аеропорту. Тут встановили металодетектор та охоронців — Муніципальну дружину. Про безпеку подбав депутатський корпус, зваживши на попередній досвід.
"Ніхто не може дати гарантії, що коли градус загострення ситуації буде дуже високий, не появиться якась неадекватна людина і не вирве чеку з гранати", — висловив своє занепокоєння депутат міської ради Львова Григорій Козловський.
Ще одна рамка — на вході до сесійної зали. Після цього реєстрація, а далі — фіолетова стрічка. За нею депутати міської ради, а на іншій стороні лише 30 місць — для преси і зареєстрованих.
Однак попри дві рамки, на сесію змогли потрапити і ніж, і пістолет. Їх пронесли заради експерименту активіст і журналіст — кажуть, хоч і пікнуло, ніхто нічого не спитав.
"Це профанація, цього не потрібно. Звичайно має бути список узгоджений, щоб хто-небудь не зміг зайти на сесію і сказати що хоче виступати", — переконаний журналіст Микола Савельєв.
І саме невідомі почали ломитися в залу. Чоловіки не назвались і не зареєструвались, але дуже сильно хотіли потрапити до сесійної зали. Переконують, хотіли щоб там виступив їх представник — Леся Турашвілі. Вона ж невідомих чоловіків називає родичами загиблих в АТО.
Після того як пристрасті стихли Леся Турашвілі спокійно виступає в залі. Згодом слово бере Андрій Садовий. Заявляє, щоб побудувати сміттєпреробний завод треба три роки.
Ціна для Львова — 45 мільйонів євро. Якщо більша глибина переробки, то 50, 60 чи 70 мільйонів євро,
— розповів міський голова Львова.
І зрештою депутати погодили кредит на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища та будівництво нового сміттєпереробного заводу. Йдеться про 30 та 45 мільйонів євро відповідно. Кошти на це виділив Європейський інвестиційний банк. Але коли Львів зможе отримати їх — залежить від уряду.
Читайте також: Переробка сміття в Україні та ЄС: як екологічну катастрофу перевести у прибутковий бізнес