Медики кажуть, лікувати таких українців є чим, адже щоразу поповнюють кількість необхідної техніки, або за рахунок бюджету, або ж благодійних фондів. Зокрема, найнеобхіднішим є ангіограф – це апарат, за допомогою якого визначають і лікують інфаркти та інсульти.
Читайте також: Чому люди шукають собі хвороби в інтернеті
У львівській обласній лікарні навіть три таких апарати. Однак, чомусь використовують лише один. Громадськість б’є на сполох, бо спецтехніку приховують від пацієнтів.
В області вживаний ангіограф п’ять років тому купили у лізинг за гроші благодійного фонду. Він мобільний і має значний недолік – не може постійно працювати. Час до часу потрібно заряджати акумулятори.
Однак, якщо постійно відкладати запланованих пацієнтів, то згодом їхній стан погіршиться. Це, по-суті, єдиний ангіограф у Львові, який може лікувати інфаркти та інсульти.
Так виглядає ангіограф
За словами завідувача відділення термін експлуатації ангіографа – 10 років. У міській лікарні апаратові вже 11, але викидати його не планують, хочуть якнайшвидше відремонтувати. В лікарні зазначають, що гроші на це вже знайшли, тепер чекають закінчення тендеру.
А тим часом два нові ангіографи не працюють. Процедура встановлення ангіографа триває не один місяць, бо крім спеціального приміщення, потрібні ще й стоси дозвільних документів. Тому пацієнти стоять в черзі на лікування інфаркту через недостатнью кількість апаратів.
Що таке інфаркт та чому він виникає?Інфаркт – це одна із форм ішемічної хвороби серця (ІХС). ІХС називається порушення кровотоку у серцевих артеріях, внаслідок якого клітини міокарда недоотримують або взагалі не отримують кисню. У другому випадку через відсутність кисню певні ділянки серцевого м'яза починають відмирати.
Найважливіше, що треба знати з усього цього, – що є інфаркт трансмуральний, який зачіпає всі три шари серцевого м'яза, тобто уражає всю товщу стінки серця; і є інфаркти, коли некроз розвивається тільки в одному шарі міокарда. Найтяжчий і найнебезпечніший – трансмуральний, адже стінка серця в цьому випадку уражається більше ніж на 75%, і міокард втрачає здатність ефективно скорочуватися і качати кров, тобто виконувати свою головну функцію.
Живлення клітин міокарда киснем порушується, коли артерії серця, коронарні судини звужуються або взагалі перекриваються через атеросклеротичні бляшки чи тромби. У більшості випадків судинну катастрофу спричиняють якраз бляшки – відкладення жирів на стінках судин. Утім, варто пам'ятати і про тромби, адже до інфарктів у молодих людей призводять зазвичай саме вони.