Львів наприкінці весни уже дев'ять років поспіль занурюється у єврейську музику. У цей час у місті традиційно відбувається LvivKlezFest.
"Клезмерська музика – це від німецького слова "клезмер", що означає весільний музикант, весільна музика. Але оркестр, який я представляю, він не клезмерський. А оркестр єврейської музики, яка будується на мелодіях клезмерів, що грали у свій час на весіллях," – розповів керівник чернігівського Оркестру єврейської музики Лев Фельдман.
Чернівчани запалили своїми ритмами Італійський дворик, від них переймуть естафету колективи з дев'яти країн світу.
Читайте також: У Ryanair вирішили запустити раніше один із рейсів зі Львова
Чому саме Львів влаштовує такий фестиваль? Уся справа в тому, що до Другої світової тут жили поруч українці, поляки, євреї, вірмени. Кожен мав окремий квартал, свій ритм та стиль життя. Під час Другої світової війни єврейський квартал назавжди зник, майже усіх його мешканців нацисти розстіляли. Але слід євреїв у місті залишився. Його нині відроджують на фестивалі.
До війни у Львові був і музей єврейської громади. Згодом ці раритети розпорошилися між різними музеями, але найголовніше – вони залишилися у місті. І зараз їх невелику частину – сакральну і побутову – зібрали разом на виставці у Львівському історичному музеї.
Це все речі, які функціонували, чи були у музеях або приватних колекціях до 1939 року. Після Другої світової війни фактично цей єврейський світ у Львові загинув, і нічого вже не продукувалося, що би служило чи в побуті, чи в сакральному житті євреїв,
– зауважив директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.
LvivKlezFest триватиме до 4 червня. Завершать його карнавальною ходою і гала-концертом просто неба.
Читайте також: На "Каннському вечорі" у Києві розповіли, які стрічки повезуть на легендарний кінофестиваль