Як повідомляє прес-служба Львівської міської ради, відповідно до проекту, тепер вода тече позаду скульптури Водолія та підсвічується, а з глечика міфічного персонажа витікає питна вода, яка починає текти лише тоді, коли хтось підходить до фонтану.
Читайте також: У "Київводфонді" пояснили, чому не можна купатися у столичних фонтанах
З глечика міфічного Водолія тепер витікає питна вода
"У 70-х роках стіну цієї композиції облицювали пісковиком. Скульптура Водолія тут була також. Тому ми вирішили оновити фонтан: бетонну стіну зробити мінімалістичною, без декору, щоби закцентувати на скульптурі, відтінити її. А ще ‒ облаштувати підсвітку", – зазначила архітекторка Ольга Криворучко у коментарі ZAXID.NET.
Що відомо про відновлений фонтан "Водолій" у Львові: дивіться відео
Зауважимо, що роботи з відновлення фонтану тривали чотири місяці. За цей час тут замінили цегляну кладку, гідроізоляцію та плитку, відремонтували чашу фонтану, зробили каналізування, а також встановили освітлення та фотоелементи.
Фонтан не працює, коли біля нього немає жодної людини, а коли хтось підходить, починає текти вода
Загалом вартість ремонтних робіт становить майже 615 тисяч гривень: будівельні роботи – понад 453 тисячі гривень, інші витрати – більше ніж 161 тисяча гривень. Усі кошти було виділено з бюджету розвитку Львова.
У Львові увімкнули фонтан "Водолій", який був на реконструкції 20 років: дивіться відео
До слова, в Умані під час реконструкції центральної площі виявили підземелля з мережею ходів. Наразі триває їхнє дослідження.